Tehke järgi, teised edukad ettevõtted: Wise pakub oma töötajatele pikka tasustatud isapuhkust

Tehke järgi, teised edukad ettevõtted: Wise pakub oma töötajatele pikka tasustatud isapuhkust

18. Jan 2022, 16:35 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eestlaste loodud edukas iduettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis muuhulgas annab ettevõtte töötajatele Eestis seaduskohase 30 päeva asemel tervelt 126 päeva isapuhkust.

Globaalses ettevõttes töötab 3000 inimest, kes elavad erinevates riikides, kus kehtivad erinevad nõuded puhkusele. Wise aga otsustas luua ühtse puhkusepoliitika, mis oleks parem ja õiglasem ning pakuks kõigile töötajatele olenemata asukohast paindlikkust oma töö tegemisel. 

Alates 2022. aasta jaanuarist kehtib kõigile Wiseritel minimaalselt:

Lapsehoolduspuhkus:

  • 18 nädalat täielikult tasustatud lapsehoolduspuhkust sünni või lapsendamise puhul, kui inimene on sünni või lapsendamise kuupäeval olnud Wise'is 1+ aasta(t). See kehtib sõltumata vanema soost.
  • 10 päeva täielikult tasustatud puhkust kõikidele Wise'i töötajatele raseduse katkemise korral. Kehtib olenemata, kas see juhtub Wise'i töötaja, tema partneriga või lapse asendusemaga.

Täiendav tasustatud puhkus:

  • 33 päeva põhipuhkust aastas, sealhulgas kohalikud riigipühad.
  • 3 mina-päeva aastas, et aidata inimestel oma eluga toime tulla – Wise'i töötaja võib seda kasutada "elu haldamiseks", üldiseks lõõgastumiseks või asjaajamiseks, näiteks loomaarsti külastamiseks.
  • 6 nädalat tasustatud puhkust – iga töötatud nelja aasta järel saab töötaja lisaks põhipuhkusele 6 nädalat tasustatud puhkust.
  • 15 päeva tasustatud haiguspuhkust aastas.
  • 5 puhkusepäeva aastas, mis on saadaval hädaolukordade või leinaseisakute puhul, mida saab vajadusel paindlikult suurendada.

Uusi miinimumnõudeid kohaldatakse ainult siis, kus need pakuvad paremaid võimalusi võrreldes juba olemasolevatega. Kui senised/kohalikest seadustest tulenevad hüved on suuremad, jäävad muidugi kehtima need. 

Kristo Käärmann, Wise'i kaasasutaja ja tegevjuht: "Oleme Wise'is rahvusvaheline tiim ja tegutseme ilma piirideta. Kohaldades kõigile tiimiliikmetele ülemaailmset puhkuse miinimumi, kehtestame töö- ja isikliku aja tasakaalustamise standardi. Meile ei ole võõras status quo vaidlustamine ja asjade paremaks muutmine sõltumata sellest, kus inimesed elavad."

Hayley Bucur, Wise'i personalijuht (Senior People Leader): "Me näeme ikka ja jälle, et inimesed soovivad tõelisi tööalaseid hüvesid, mis tõesti parandavad nende töö- ja eraelu tasakaalu. Küsimus ei ole enam kontori trikkides, vaid tõeliselt parema töökoha loomises. Loodame, et meie ülemaailmsete miinimumnõuete ühtlustamine loob parema ja õiglasema tasakaalu Wise'i töötajatele, olenemata sellest, kus nad asuvad."