Tavaliselt räägitakse seksi kasust meeste tervisele - eriti seksi kaitsvast rollist eesnäärmevähi eest. Ajakirjas Journal of Psychosexual Health avaldatud uue USA uuringu tulemuste kohaselt on aga just sagedasti seksivatel naistel märgatavalt väiksem tõenäosus varasemaks surmaks.
Keskmine USA täiskasvanu seksib 54 korda aastas - see teeb keskmiselt umbes korra nädalas. Selle põhjal jagasid uurijad valimi kaheks: tihedalt (vähemalt korra nädalas) seksivad inimesed ja harvem (alla korra nädalas) seksivad inimesed. Nad võrdlesid kahe rühma tervist ja leidsid, et harva seksivad naised surid vaatlusaluse perioodil jooksul ükskõik mis põhjusel 1,7 korda suurema tõenäosusega kui tihedasti seksivad naised.
Vaadates andmeid lähemalt, nägid uurijad, et mida vähem naine seksis, seda suurem risk varajaseks suramks. Meeste puhul selles uuringus samasugust tulemust ei leitud.
Küll aga leiti, et nii naiste kui ka meeste puhul kaitseb tihe seksuaalelu depressiooni raskete tagajärgede eest. Nimelt oli depressioonis inimestel, kes lisaks sellele ka harva seksivad, kolm korda suurem tõenäosus surra, kui depressioonis inimestel, kes tihti seksivad.
Selle uuringu tulemused on kooskõlas ühe varasema väiksema valimiga Iisraeli uuringu tulemustega, milles leiti, et mida rohkem inimene seksib, seda suuremad on tema tõenäosused südamerabadusest eluga välja tulla.
- Üks põhjus, miks erinevad uuringud on leidnud sagedasel seksimisel inimeste tervisele positiivse mõju, on seksi mõju kardiovaskulaarsele tervisele läbi seksi ajal pulsi ja vereringega toimuvate muutuste.
- Seks võib ka läbi immunoglobuliinide tootmise surendamise parandada immuunsust.
- Seksi ajal vallanduvad endorfiinid ja oksütotsiin ning langev kortisooli tase võivad leevendada stressi ja valu.
- Orgasmijärgne oksütotsiini ja prolaktiini puhang aitab kaasa lõdvestumisele ja heale unele.
- Seks on võib olla füüsilise trenni eest, mis on kasulik igaühele.
- Aju verevarustuse parandamine toetab ka kognitiivseid funktsioone ja mälu.
- Lõpetuseks on aga seks kalli partneriga emotsionaalselt lähendav ja toetav sotsiaalne kogemus, mis tõstab rahulolu oma eluga ja enesekindlust iseenda suhtes.