Tarkvara, mis näitab seniolematu täpsusega milline laps täiskasvanuna välja nägema hakkab

Tarkvara, mis näitab seniolematu täpsusega milline laps täiskasvanuna välja nägema hakkab

13. Apr 2014, 15:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Programme, mis proovivad keerukaid algoritme kasutades foto põhjal näidata milline sama inimene vananedes välja võiks näha, on loodud ja üritatud luua mitmeid.

Nüüd on arvutiteadlased aga valmis saanud tarkvara, mis suudab inimese tulevikunäo välja arvutada lausa üllatava täpsusega. Veelgi enam, uus programm suudab välja arvutada ka milline väike laps täiskavanuna välja nägema hakkab, edastab Popular Science.

Programmist võib tulevikus palju abi olla kadunud laste otsimisel.

Tarkvara loojad on kolm Washingtoni ülikooli arvutiteadlast Ira Kemelmacher-Shlizerman, Supasorn Suwajanakorn ja Steven M. Seitz. Vajalike algoritmide leidmiseks kasutasid nad umbes 40 000 pilti eri vanuses inimestest. Muuseas, algoritmide koostamiseks kasutatud fotod leiti Google pildiotsingu vahendusel.

Päris valmis tarkvara siiski veel ei ole. Teadlased esitlevad programmi esimest versiooni juunis. 

Näiteid suure tulevikupotentsiaaliga arvutiprogrammi tööst ja arvuti loodud versiooni ning tegelikult vananenud inimese fotode võrdlust saab vaadata SIIN.

Kusjuures siiani on kadunud lapsi otsinud spetsiaalsete kunstnike joonistatud tulevikujooniste abil. Nii et väga äge uuendus, kui tõesti nii täppi paneb see programm nagu näide annab.. Muidugi soeng jms loeb ikka väga palju inimese foto järgi äratundmise puhul ja seda ju ennustada ei saa..

13. Apr 2014, 16:07

Issakene, mida kõike välja ei mõelda 😃