Tabloid nimetas last distsiplineerivat ema koletiseks

Tabloid nimetas last distsiplineerivat ema koletiseks

26. Feb 2016, 11:50 Emmede Klubi Emmede Klubi

OK Magazine avaldas pühapäeval fotod näitleja Charlize Theronist, kes oma last tänaval autosse püüab toppida. Nupukeses nimetatid teda “koletisemaks”, millega nõustusid tuhanded lugejad. Kolumnist Maria Guido kirjutab aga portaalis scarymommy.com, et selline teguviis pole õige. “Kes meist poleks hädas olnud jonniva lapsega?” küsib ta.


Guido seisukoht on, et loomulikult on pilti vaadata kohutav, kuid me ei tea, mis juhtus enne selle pildi tegemist. “Võib-olla oli laps just autode vahele jooksmas,” mõtiskleb ta ja küsib oma lugejatelt, mida öeldaks nende emaduse kohta, kui keegi neil päevad läbi kaameraga järel käiks.


“Ilmselt on iga ema pidanud tegelema lapsega, kes on ootamatult liikumisvõime kaotanud,” ütleb Guido ja kritiseerib tugevalt Charlize Theroni juhtumile kommentaari andnud psühholoogi. Psühholoog sõnas ajakirjas OK Magazine, et selline teguviis on mõeldamatu ja lapse distsiplineerimine peab käima heade suhete ja positiivsete sõnumite teel. Tal on küll õigus, kuid on olukordi, kus tuleb kõigepealt mõelda lapse heaolule - saada ta tiheda liiklusega tänavalt kaamerasilmade eest autosse ja seal võtta ette sõnaline kasvatustöö.


“Vanematena mõtleme me iga päev, kas me ikka oleme piisavalt head,” sõnab Guido. “Charlize Theron ei ole koletisema, ta pidi lihtsalt tagama lapse ohutuse jonnihoo ajal. Ja tegi seda nii, nagu me kõik teeks.”


Kõnealuseid pilte saate vaadata siit.

Anette, Emmede Klubi blogija Anette, Emmede Klubi blogija 26. Feb 2016, 14:52

Täielik ülereageerimine meedia poolt. Ka mina olen pidanud süldiks muutunud ja kriiskavat last autosse vedama. No ei saa joosta autode vahelt sõiduteele lompidesse hüppama. Ka ei saa poest kaasa võtta kõiki mänguasju. Ja kui sellele reageeritakse karjumise ja pikali viskamisega, siis on vaja avalikust kohast lahkuda, rahuneda ja asjad selgeks rääkida.