Taas üks ema kohtu all lapse ravita jätmise eest

Taas üks ema kohtu all lapse ravita jätmise eest

02. Mar 2023, 11:54 Emmede Klubi Emmede Klubi

Erinevatest alternatiivmeedia allikatest infot ammutanud ema jättis vähidiagnoosiga lapse ravita, mistõttu laps suri. Nüüd arutab ema süüd kohus.

Õhtuleht kirjutab, et 49-aastane naine jättis raske diagnoosi saanud lapsele ettenähtud ravi pooleli ja pöördus selle asemel alternatiivmeditsiini poole. Selle tagajärjel 12-aastane tüdruk suri.

Ema ise oma süüd ei tunnista, tema hinnangul oli vähidiagnoos vale ja laps suri meditsiinisüsteemis saadud ravimite tõttu. Naise kaitsja sõnul on oma roll sotsiaalmeedial, kus inimeste teadmatust, hirmu, jõuetust jms ära kasutatakse. Tema hinnangul peaks enne uhhuu-juttude ohvriks langenud inimeste karistamist karistama hoopis uhhuu-meditsiini levitajaid ja pakkujaid. 

2022. aastal saatis Riigikohus vangi ema, kes jättis oma HI-viirusega lapse ravita, mistõttu laps suri AIDSi. Sellega loodi ka Eestis pretsedent - vanematel on küll üsna laiad õigused ise otsustada, kuidas oma lapsi kasvatada, aga kui vanema põhimõtted kahjustavad lapse tervist ja elu, siis ei jää selline tegevus ühiskonnas märkamata ja karistamata. Loe lähemalt