Südantlõhestav video: Väikelaps püüab äratada üledoosist kokku varisenud ema

Südantlõhestav video: Väikelaps püüab äratada üledoosist kokku varisenud ema

26. Sep 2016, 10:33 Emmede Klubi Emmede Klubi

(Pilt: Video kuvatõmmis, YouTube)

Kui paar päeva tagasi jagasime Emmede Klubis videot, mis kõigi last kandnud emade silmanurka heldimuspisara tõi, on tänaselgi videol sarnane mõju, kuid sootuks teistel põhjustel.


Juuresolev video on südantlõhestavalt kurb ja šokeeriv ning kui eelistad seda mitte vaadata, teeme selle sisust lühikokkuvõtte: 18ndal septembril keset ühte Massachusettsi toidukauplust kokku varisenud naise väike tütar klammerdub nuttes ema liikumatu keha külge ning püüab teda äratada.

Väikelaps haarab ema kätest ja püüab teda korduvalt püsti aidata, ent naine ei näita elumärke. Tüdrukuke kasutab mõlemat kätt ja jätkab püüdeid ema püsti vinnata, seob käed ema kaela ümber ja püüab ta pead üles tõsta, haarab tal lõuast ja patsutab seda, kuid tulutult. Samal ajal filmib poe juhataja juhtunut, kuid nutvat last ei näi keegi lohutavat.Massachusettsi politsei kinnitas, et ema kokkuvarisemine oli tõepoolest tingitud narkootikumide üledoosist. Nad jagavad videot avalikkusega lootuses, et see tõstab inimeste teadlikkust üha kasvava probleemi osas. 

"Video kasutegur on see, et see tõstab inimeste teadlikkust sõltuvuste võimaliku mõju osas inimestele. Terve meie regioon on opiaadikriisiga suures hädas," ütles politseiülem James Fitzpatrick uudistekanalile CNN. Samas nentis ta, et mõistab, miks video inimesi ärritab. "Video on esiteks šokeeriv ja teiseks südantlõhestav," ütles ta. "Laps on murest murtud ja inimesed tahaksid lihtsalt appi tõtata," ütles ta. 

Kui politsei kohale jõudis, leiti Fitzpatricku sõnul naise kotist narkootikumide tarbimisele viitavat varustust - sulguriga kilekotte, kõrs ja narkootiliste ainete jääke. Politseiülem ütles intervjuus uudistekanalile CNN, et naine saadeti haiglasse ravile ja kirjutati sealt hiljem ka välja.
 
Ema kotist ei leitud piisavalt narkootilisi aineid, et teda nende omamise eest arreteerida, kuid jaoskond esitab süüdistuse lapse ohtu seadmise eest. Seniks jääb laps Massachusettsi sotsiaaltöötajate hoole alla.

Õõvastava klipi vaatamine paneb tõepoolest mõtlema, miks keegi midagi sellist üleüldse filmib, aga samas ka mõistma, kui oluline on selliseid asju näha ja neist teadlik olla. Ja lisaks - veel enam - miks sellised asjad meie ühiskonnas üleüldse juhtuvad. Ehkki see konkreetne video on filmitud meist tuhandete kilomeetrite kaugusel, ei ole probleem meile võõras. On ju meie oma väike Eesti narkosurmade poolest ülemaailmsete statistiliste tabelite tipus.

Kuidas käituksid sina videos nähtud sündmusele tunnistajaks olles?
19. Oct 2016, 17:11

See rebib südame seest. Valus on vaadata nutvat last kelle ainuke inimene on elutult maas ta näeb kõrvalseisjaid, ning seda, et teda ei aita keegi. Kui täiskasvanu läheneb, siis ta rahuneb, aga siis mees lahkub ja laps lihtsalt on seal.
See laps väljendab oma suurimat armastust ema vastu kellega ta on mänguasjade vahes. Ma tunnen, et mu raseda süda läheb katki kohe, sest ma nutan täpselt sama lohutamatult hetkel. Miks keegi ei läinud ja teda embusesse ei haaranud??? MIKS??????!
Ma suren seesmiselt miljon korda, sest ma ei talu seda väikese inimese valu mida ma nii selgelt ja tuntavalt läbi video hooman. Ma silitasin oma sõrmega 5 minutit teda ekraanil ise nuttes, sest ta oleks vajanud sinna kedagi kes tõesti hoolib!