Riik võiks maiustuste reklaamimist piirata

Riik võiks maiustuste reklaamimist piirata

01. Sep 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Perearst Diana Ingerainen leiab, et alkoholireklaami piiramise kõrval tasuks kaaluda ka maiustuste ning limonaadide reklaami piiramist riigi poolt, kuna see aitaks võidelda just lapsi ähvardava ülekaalulisusega, kirjutab ajaleht Pealinn.

"Kui reklaamis on kokakoola jõuluvana lemmikjook, siis mis argumenti on lapsevanemal vastu käia," küsib dr Ingerainen.

Arsti sõnul on inimeste terviseriskiks number üks saanud toitumine. Varem olid selleks alkohol ja suitsetamine. 

Ülekaal põhjustab 5% Eesti rahvastiku haiguskoormusest. Ülekaaluga seotud suremusest tingitult kaotatakse enim eluaastaid (53%) südame isheemiatõve tõttu, sellel järgneb insuldist ja hüpertensioonist põhjustatud eluaastate kaotus. Ülekaalu peamised põhjustajad on vähene kehaline aktiivsus ja tasakaalustamata toitumine.


Mida arvad sina - kas lastele suunatud maiustuste ja limonaadide reklaamimine peaks olema piiratud või keelatud?

Haha, see Alma piima näide on nii armas 😛 Ma ise olen mõelnud, et kui hakkab laps nõudma Lotte šampooni või limpsi, siis lasen kodus pudeli tühjaks ja panen normaalsema sisse. Kuid tüütu maksta muidugi ikka veits.

eveliiy eveliiy 01. Sep 2015, 21:49

Meie pojale ei ole nad otseselt halba mõju andnud. Jah, ta räägib neist tihti, mõni kord soovib tõesti seda toodet, mis on reklaamis näinud, aga kiiresti leiame sellele uue,tervislikuma asendustoote. Ainuke asi mida ta poest sõnaotsesesmõttes on nõudnud on piim. "Kas Alma piima võtsid?"

01. Sep 2015, 20:06

Reklaamid on tõesti ühed tüütused. Ikka lastele hakkab kõik enne meeldima telekas ja kui juhtumisi näevad ka poes seda sama lemmikut...oh kus rõõmu lapsel ja häda emmel.
Sama on ka sünnipäevadega. Millegi pärast on arvamus , et sünnipäevadel peabv olema niiiii palju magusat jm värvilist keemiat. Saab ju muuga ka , nt. porgand, kaalikas jne.
Kui ostangi lapsele mõne maiuse, siis eelistan alati eestimaist.

Mirjam Mirjam 01. Sep 2015, 15:55

pealt rikastuvad* pidi seal keskel olema. Läks sassi!

Mirjam Mirjam 01. Sep 2015, 15:54

Täiesti absoluutselt jäägitult kahe käega nõus! Mina pean oma lapsega rasket tööd ja kurja vaeva nägema, et tal kujuneksid tervislikud harjumused samas, kui maiustusi tootvad ning maale toovad firmad rikastuvad laste (olgem ausad, ka vanemate...) sinisilmsuse pealt. Ja see on nii kohutavalt keeruline ja kurb, kui isegi lapse suur iidol ja meie rahvuskangelane Lotte limonaadi reklaamib...

Mina olen täiesti nõus. Vb mingid šokolaaditahvlid veel, et nt Kalev - klassikaline kingitus. Aga igast kokakoolad, Mõmmi limonaadid.. Tegelikul peaks üldse teatud suhkru, soola kogusest alates ja teatud sünteetiliste ainete sisaldusega toodete lastele turundamine keelatud olema. Miks suitsu ja alkoholi ei tohi lastele turundada (st siis lastele atraktiivses ja kutsuvas pakis müüa jms), aga muid tervisemürke võib. Muidugi ei võrdu iga komm kohe kaugeltki mürgiga, minu laps on ka ju kommi saanud, aga on sellise sisaldusega tooteid ka lastele, mis on konkreetselt tervisele kahjulikud.

Irinaaa Irinaaa 01. Sep 2015, 15:09

Arvan et peaks olla kellatud! Minu poeg hakkas kommi küsima peale neid reklaame, kui ise ei tahtnud talle üldse maiustuse anda kuni 3 aastani. Ja iga kord kui telekast tuleb mingi selline reklaam kohe hakkab joonima ja kommi küsima. Õudne...