Prokuratuur süüdistab viie lapse kasuema laste väärkohtlemises

Prokuratuur süüdistab viie lapse kasuema laste väärkohtlemises

21. Feb 2020, 17:34 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse süüdistuse, milles heidab 68-aastasele naisele ette tema juures asendushooldusteenuse lepingu alusel perekodus elanud viie lapse väärkohtlemist nelja aasta jooksul.

Süüdistuses heidetakse perevanemale ette viie 9-17aastase kasulapse korduvat löömist nii käe kui ka jalaga, nende luku taha panekut perioodideks, mis ulatusid mõnest tunnist mitme päevani ning karistusmeetodit, millega ta sundis lapsi seisma ühe koha peal järjest 12 tundi või rohkem.

Probleemi avastas lastekaitsetöötaja, kes vestles kõnealusest perekodust teise peresse elama läinud 9-aastase lapsega. Kohe paigutati ümber ka teised kaks asendushooldusteenuse osutamise lepingute alusel samas perekodus elanud last. Alustatud kriminaaluurimise käigus leiti tõendeid kõigi kolme kasulapse väärkohtlemise kohta, samuti avastati tõendeid veel kahe varem samas peres elanud lapse väärkohtlemise kohta.

„Kriminaalkorras ei karistata kedagi, kes palub lapsel teises toas rahuneda või keelab tal õhtul sõpradega välja mineku, see on normaalne osa kasvatusest. Kuid lapse löömine või tema lukustamine pikaks ajaks kinnisesse ruumi on kuriteod, mis vajavad sekkumist,“ ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kristine Tamm.

Lähedase inimese korduva kehalise väärkohtlemise eest näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse. Alaealiselt seadusliku aluseta vabaduse võtmise eest karistatakse süüdimõistmisel ühe kuni viieaastase vangistusega. Omastamise eest karistatakse rahalise karistuse või kuni aastase vangistusega.