Põnevad tasuta loengud rasedale, beebi ja väikelapse emale

Põnevad tasuta loengud rasedale, beebi ja väikelapse emale

18. Apr 2016, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Laupäeval, 23. aprillil toimub Väikese Päikese Kesklinna Lasteklubis tasuta perepäev beebiootel või beebide ja väikelastega peredele. Vanematele toimuvad loengud, kus räägitakse magusast ja rahulikust unest ning tervislikust toitumisest:

10:00 - 11:00 "Beebiootel naiste ja väikelaste toitumine". Loeb Ketlin Jaani-Vihalem Eesti Toitumisnõustajate Ühendusest. Vastuse saavad küsimused mida toiduvalikul silmas pidada, kas toidust ja ilma toidulisandeid tarbimata on võimalik kõik organismile vajalik kätte saada, kuidas toit mõjutab meie tervist ja enesetunnet. Nõustaja jagab soovitusi väikelaste emadele oma põngerjate söömisharjumuste kujundamisel. 

12:00 - 12:45 “Keha tasakaal – vitamiinid kellele ja millal?”. Loeb Triin Talve Südameapteegist. Vitamiinid on inimesele normaalseks elutegevuseks hädavajalikud. Millised on organismi enda poolt sünteesitavad vitamiinid? Kuidas saame vitamiine toidust? Kuidas tekib väärtoitumisest vitamiinipuudus? Millised on vesi- ja millised rasvlahustusvad vitamiinid, millised taimse- ja millised loomse päritoluga vitamiinid? Mida tähendab vitamiinide üleküllus organismis?

13:15 - 14:00 “Kuidas esimestest päevadest unega hästi läheks”. Loeb Merit Lilleleht Eesti Unekooli Ühingust. Nõustaja räägib millesse peaks rase naine investeerima lapse rahuliku une heaks, õpetab lapse ööpäevase unerütmi kujundamist, räägib kus beebi võiks magada ja milline peaks olema beebi rutiin. Juttu tulek ka uue ilmakodanikuga kohanemisest ja nippidest, kuidas säästa värske lapsevanema jõuvarusid. 

Loengute vaheajal, kella 11 ja 12 vahel õpetab lasteklubi treener Tiina-Mai Liiv emasid koos beebiga end suveks rannavormi võimlema.

Lapsevanemad saavad päeva jooksul lasta hinnata oma tervist - mõõta vererõhku, keha koostist ja hemoglobiini taset. 

Samal ajal kui emmed-issid loengut kuulavad ja ringi uudistavad on lastele avatud lapsehoid, mängunurk toredate meisterdamiste ja näomaalingutega. Avatud on kohvik. Muuhulgas saab proovida käsitööna valmistatud pulgajäätiseid! 

Oma tooteid on reklaamimas tuntud kvaliteetlasterõivaste firmad Polarn O. Pyret ja Breden. Perepäeval loositakse välja 100 euro väärtuses auhind Tommee Tippee poolt. Oma toodetega on väljas ka Nuppi, Mulieres, GoodGout, Babease, Lelud.ee, Minulaps.ee, Teily Allas, Südameapteek, Taula Pharma, Dermoshop Venosan ja Mediq Eesti.

Perepäev toimub Väikese Päikese Kesklinna Lasteklubis, mis asub Tallinnas, aadressil Tuukri 11. Osalemine on küll täiesti tasuta, kuid kohtade arv on siiski piiratud ja seetõttu paluvad korraldajad tulijatel end eelregistreerida meiliaadressil perepaev@lasteklubi.ee või telefonil 56 897 123.

Info ürituse kohta on saadaval ka Facebookis

 

Mida arvad, kas sellistest perepäevadest on lapsevanematele ja lastele kasu? Kas plaanid osaleda?

Mirjam Mirjam 18. Apr 2016, 15:32

Muidugi on kasu! Ma nii väga loodan, et sedasorti perepäevadel on menu, sest ma südamest usun teadlikku "vanemdamisse" ja loodan, et liigume ühiskonna suunas, kus valdav enamus lapsevanemaid peavad tervislikke valikuid normaalse elu lahutamatuks osaks. 😀