Pärast vaheaega hakatakse koolides kiirtestima kõiki õpilasi ja õpetajaid 2-3 korda nädalas

Pärast vaheaega hakatakse koolides kiirtestima kõiki õpilasi ja õpetajaid 2-3 korda nädalas

27. Oct 2021, 17:45 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui Tallinn saadab õpilased pärast vaheaega nädalaks distantsõppele, siis riik seda teha ei soovi – selle asemel plaanitakse hakata lapsi kiirtestima. 

Selleks, et pidurdada koolikollete teket nii pärast vaheaega kui ka edaspidi ning avastada nakatunud kiirelt, ollakse kavandamas koolides alates 1. novembrist kaks kuni kolm korda nädalas 1.–12. klassi õpilaste ja õpetajate kiirtestimist.

Kiirtestimine toimub lihtsa ja lapsesõbraliku kiirtestiga, mida saavad lapsed ise koolipäeva alguses õpetaja juuresolekul teha. Sarnast süsteemi kasutavad paljud Euroopa riigid selleks, et hoida koolid avatud.

Muutub ka lihtsustatud karantiinikord – kui senini ei pidanud alla 12aastased lähikontaktsed õpilased koolist koju jääma, siis alates 1. novembrist peavad kõik COVID tõendita lähikontaktsed õpilased jääma koheselt koju ja tegema PCR testi. Test tuleb teha alates 4. päevast pärast COVID-19 positiivse testitulemuse saanud inimesega toimunud lähikontakti. Õpilane peab olema kodus kuni testi vastuse saamiseni. COVID tõendiga ehk vaktsineeritud või läbipõdenud lähikontaktsed ei pea koju jääma ega testi tegema, kui neil pole haigussümptomeid.

Jätkuvalt tuleb tähelepanu pöörata õppehoonete ventilatsioonile, heale kätehügieenile ja järgida kõiki viiruse levikut takistavaid meetmeid. Väga tähtis on võimalusel kasutusele võtta koduklasside süsteem, et õpilased liiguksid koolimajas vähe ringi ning õpilaste omavahelised kokkupuuted oleksid minimaalsed. Samuti soovitatakse planeerida tegevusi õues, hajutada söögivahetundide toimumisaegu ning õppetundide algust. Kuna nakkuse leviku oht on väga kõrge, siis soovitatakse õpetajatel ja õpilastel kanda õppehoone üldkasutatavates ruumides maske.

Ministeerium saadab õppeasutustele peagi ka täpsustatud juhise õppetöö läbiviimise kohta.