Nõuandeid allergikule algaval allergiahooajal

Nõuandeid allergikule algaval allergiahooajal

01. Apr 2016, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kevad ja suve algus on raske periood miljonitele inimestele, kes kannatavad allergiate all. Nimelt on just õietolm üks levinuim allergeen, mis täidab allergikute kevade punaste sügelevate silmade ja aevastustega.

Üks suurimaid vigu mida allergiate all kannatavad inimesed teha saavad, on oodata ravi alustamisega seni, kuni sümptomid on juba väljakannatamatud. Tegelikult tuleks raviga alustada kohe, kui esimesed sümptomid endast märku annavad.

Samas on teine levinud viga käsimüügist saadavate allergiaravimite tarvitamine ilma arstiga konsulteerimata. Tegelikult tuleks sümptomite ilmnemisel esmalt pöörduda arsti poole, kes saab teha kindlaks kas tegemist ikka on allergiaga, täpsustada mille vastu tundlikkus tekkinud on ning otsustada milline on sobivaim ravi.

Õietolmuallergia puhul tuleks enne ravimite võtmist püüda sümptomeid ravida hoopis igapäevase hügieeni parandamisega. Allergiahooajal võiks allergik pesta käsi ja nägu alati kohe koju jõudes ning tervet keha igal õhtul, et eemaldada õietolm. Väljas olles või väljast tulles ei tohi silmi kätega hõõruda.

Tolmuallergik peab kodus tihti tolmu võtma ja voodipesu vahetama.

Kui riietelt ja voodipesult eemaldab õietolmu pesumasin, siis pesumasin ise tuleb samuti allergeenidest puhas hoida. Selleks tuleb masin jätta pärast pesutsükli lõppu avatuks, et see saaks täielikult ära kuivada - nii ei teki masinasse ka teisi allergeene nagu hallitusseeni.

Samuti soovitatakse allergikutel õietolmu vältimiseks kõige keerulisemal kevadisel ajal kodu- ja autoakende avamise asemel kasutada konditsioneeri.

(Allikas: Apex Tribune


Kas Sinu peres on õie- või muidu tolmuallergikuid? Milliseid muudatusi olete oma eluviisides teinud, et sümptomeid ennetada või vähendada?