Naine teeb erivajadustega lastele nende moodi nukkusid

Naine teeb erivajadustega lastele nende moodi nukkusid

02. Apr 2019, 22:18 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mõnda aega tagasi nägid nukud üsna ühtmoodi välja - armsad sümmeetrilise näoga heledanahalised beebid ja piitspeenikesed blondid barbid. Mida aega edasi, seda eripalgelisemaks muutuvad õnneks ka inimesi imiteerivad mänguasjad. Üks Winsconsinist pärit endine sotsiaaltöötaja astus aga pika sammu veelgi edasi. Ta meisterdab puudega lastele nendesarnaseid nukkusid!

Ettevõtte A Doll Like Me looja Amy Jandrisevitsi arvates on keerukas lastele sõnades selgitada, et nad on ilusad just sellisena nagu nad on, kui ümbritsev maailm ütleb vastupidist. Me ei näe puudega inimesi reklaampiltidel, teistmoodi kehaga inimestest ei valmistata mänguasju. Nüüd saab iga laps olla nõnda ilus nagu nukk.

Praeguseks on valminud ja laia ilma rännanud umbes 300 nukku. Kuna nukud on käsitsi valmistatud, maksavad need umbes sada dollarit tükk, aga kui vanemad ei saa seda võimaldada, siis annab Amy oma parima, et laps oma nuku ikkagi saaks. Et nendele lastele tasuta nukk võimaldada, alustas Amy GoFundMe leheküljel annetuste kogumist.

Mõned näited Amy töödest:

 

Imearmas idee, kas pole?