Miks ei taha mõned naised lapsi saada?

Miks ei taha mõned naised lapsi saada?

13. Dec 2018, 14:06 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne. 


Paljud inimesed ei saa lapsi meditsiinilistel põhjustel. On aga ka neid, kes on teinud tahtliku valiku lapsevanemaks mitte saada. Teisipäevane Radar uuris, miks mõned Eesti inimesed lapsi ei taha ja millise surve all nad ühiskonnas on.

Paljud inimesed, keda Radar küsitles, ei soovinud teemat oma nime all kommenteerida - et mitte pärast kriitikaga tegeleda. Kolm naist siiski nõustusid.

Fideelia-Signe Roots elab koos oma abikaasa ja kahe kassiga. Nad ei tunne, et nende elust oleks midagi puudu. Nika Kalantar pole lapseeast saati lapsi tahtnud, ta ei tunne mingit emainstinkti. Samas olukorras on Helen Kask - ta lihtsalt tunneb, et ei taha last. Kõiki neid paneb muretsema ka suund, kuhu maailm liigub - inimesi on liiga palju, ees ootab kliimakatastroof.

Mure planeedi tuleviku pärast on laste mittesaamiseks levinud, kuid mitte ainus eetiline põhjus. Mõned inimesed ei taha saada lapsi, keda ootaks ees kiuslik maailm - näiteks kui laps juhtub sündima homoseksuaalsena. Teisel pool ookeani elab neidki, kes ei taha lapsi kasvatada riigis, kus võimutseb Donald Trump.

Neid inimesi süüdistatakse, et teiste lapsed peavad hakkama neile kunagi pensionit maksma. Samas maksavad ka lastetud inimesed oma tööea jooksul makse, mille eest tasutakse teiste inimeste vanemahüvitisi, teiste laste peretoetuseid, tasuta koolilõunaid jms.

Lastetud naised ei vihka lapsi ega soovi kritiseerida neid, kellel lapsed on - nad lihtsalt soovivad, et ka neid ei kritiseeritaks.

Vaata Radari saatelõiku SIIN!

 

Emmede Klubisse satuvad valdavalt ikka lapsevanemad. Kas mõistad ka neid inimesi, kes ei soovi lapsi?