Meghan Markle siiras sõnavõtt: Kuningliku beebi emaks saamine on olnud katsumus

Meghan Markle siiras sõnavõtt: Kuningliku beebi emaks saamine on olnud katsumus

23. Oct 2019, 17:11 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui tavapäraselt jäävad Briti kuningapere liikmed avalikkuse ees enam kui reserveerituks, siis prints Harry ja tema kaasa Meghan on seda traditsiooni muutmas. Hiljutises intervjuus tunnistas hertsoginna Meghan, et emaks saamine on talle raske olnud, ja seda paljuski kollase meedia tähelepanu tõttu.

Meghanit intervjueeris uudisteankur Tom Bradby. Kui Bradby küsis, kuidas Meghanil läinud on, milline on olnud kuningliku lapse saamise mõju füüsiliselt ja vaimselt, vastas naine ootamatult ausalt. Rasedus ja lapse vastsündinuiga on igale naisele keeruline ja haavatav aeg, mis siis veel sellise avaliku tähelepanu juures.

"Ja aitäh, et sa küsisid, sest mitte kuigi paljud inimesed pole küsinud, kas minuga on kõik korras," lisas Meghan. "See on väga reaalne läbielamine, kulisside taga."

Selle peale küsis Bradley, kas aus vastus sellele küsimusele on, et Meghaniga ei ole kõik okei, see kogemus on olnud katsumus?

"Jah," vastas hertsoginna noogutades. 

Nagu Meghani sõnad, on ka tema olek ja ilme intervjuu vältel igati siirad:

Ühest küljest on Meghanil ilmselgelt võrreldes keskmise emaga palju abilisi, teisalt on ta aga pidanud raseduse, sünnituse ja beebi kasvatamise kõrvalt tulema toime ekstreemse avaliku tähelepanu ja kriitikaga.

Samas intervjuus nentis Meghan Tom Bradby'le, et tema sõbrad hoiatasid teda: ära abiellu printsiga, sest Briti tabloidid hävitavad su elu. Kuid USA telestaar ei kuulanud sõprade hoiatust, sest ameeriklasena ei teadnud ta, kui hull Briti kollane meedia tegelikult on. Ta teadis, et meedia tähelepanu on väga suur ja seda pole lihtne taluda, kuid ta ei osanud arvata, et meedia on nii ebaõiglane - enamik infot, mida nende kohta kirjutatakse, on lausvale. 

Meghan tunnistas Bradby'le ka, et ta ei ole praegu õnnelik – pigem on ta selle kõik lihtsalt üle elanud.

Samal teemal võttis oktoobri alguses sõna prints Harry, kui postitas spetsiaalselt loodud veebilehele avalduse, kus nendib, et tema naine on Briti tabloidmeedia ohver. Digiajastul ei ole ühel päeval ühes alatus ajalehes kirjutatud vale enam homseks unustatud, vaid levib edasi üle terve maailma. Avalduses annab Harry teada, et on pöördunud väljaande Mail on Sunday ja selle omanikettevõtte Associated Newspapers vastu kohtusse. "Ma olen tema kannatusi liiga kaua vaikides pealt vaadanud," kirjutab Harry. "See on kiusamine, mis hirmutab ja vaigistab inimesi."

 

Kuninglik ema või lihtsalt ema – lapse saamine teeb meid kõiki haavatavaks. Ning tihtilugu uuritakse meilt lapse nime, kaalu, unerežiimi ja toitumisvalikute kohta, kuid unustatakse ära see kõige tähtsam küsimus, mida võiks tegelikult küsida iga lapse saanud naise käest: "Kuidas sina ennast tunned?"