Ma olen tänulik oma uute interneti sõprade üle!

Ma olen tänulik oma uute interneti sõprade üle!

03. Jul 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Emaks saamine on meile kõigile uus kogemus ja me oleme kõik vähem või rohkem mingites olukordades ebakindlad.

"On üks asi, mis on mind aastate jooksul väga palju aidanud: need on imelised emade foorumid ja kommuunid internetis", kirjutab üks ema mothering.com lehel.  

"Ma kuulun mitmesse gruppi. Need grupid on täis toredaid naisi. Me kõik oleme mõnel määral erinevad, samas on meil nii palju ühist. 

Ma olengi selle mitmekesisuse üle ilmselt kõige tänulikum. Meil on üks asi ühine: meie laste sünnitähtaeg on olnud ühes kuus. Nendes gruppides on esmakordseid emasid, naisi, kes ootavad oma mitmendat last, mõni ema on oma lapse kaotanud, paljudel meist on erinev ettekujutlus sünnitusest ja rääkida erinevad lood, me oleme eri vanuses emad erinevatest perekondadest üle terve riigi.

Me kõik armastame oma lapsi ja me toetame ennast lapsevanemaks olemise teel, või võiks öelda, et me toetame üksteist kõiges, mis elu ette toob. 

Lapsevanemaks saamisel on lihtne ennast üksikuna tunda. Sõbrad muutuvad, elu muutub. "Sellistesse gruppidesse kuuludes ei tunne ma ennast iial üksi!" Ja nad on mulle nii palju õpetanud. Väga palju! Näiteks, kui raske on olla üksikema, kuidas on kasvatada erivajadustega last, kuidas on saada perre teine, kolmas või seitsmes laps. Me oleme rääkinud ka oma kehadest peale sünnitust. Me räägime enda muredest ja rõõmudest ja arutleme, kuidas me asju erinevalt teema, aga kokkuvõttes ikka sarnastele järeldustele tuleme. 

Ma loodan, et iga uus ema leiab sellise kommuuni. Ma arvan, et see päästis algusaegadel minu terve mõistuse. See andis mulle sotsiaalse väljundi, kui ma olin vastsündinuga üksi nelja seina vahel. Ma arvan, et olen leidnud endale nii mõnegi eluaegse sõbranna. Nad teavad, kes nad on ja ma armastan neid. Me oleme koos üles kasvanud. Mõnes mõttes me ju kasvasimegi koos.

Kui oluliseks on teised emad ja foorumid internetis sinu jaoks saanud? Kas oled ka Emmede Klubi foorumisse jõudnud? Tee seda kindlasti!

21. Jul 2014, 23:38

Mina pean teiste emmedega suhtlust oluliseks. Saame kõik jagada oma rõõme ja muresid , isegi võib-olla üksteist kuidagi aidates. Mina suhtlen teiste emmedega igapäevaselt ja pean ka emmedeklubi endale väga tähtsaks. Külastan lehekülge igapäevaselt ja mittu korda, et kõik uued postitused saaks ikka läbi loetud ja kommenteeritud-vajadusel 😀