Loomariigis annab tõelise armastuse leidmine tervemad lapsed

Loomariigis annab tõelise armastuse leidmine tervemad lapsed

22. Sep 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Inimesed pole ainsad loomad, kes on valmis sobiva partneri või tõelise armastuse otsimisele kulutama märkimisväärse osa oma elust. Bioloogid märgivad, et kui võtta lindudelt partnerivaliku võimalus ja panna nad sunniviisiliselt paari, kasvab oluliselt linnulaste suremus, vahendab Novaator.

Saksamaal asuva Max Plancki ornitoloogia instituudi teadlased katseid 160 linnuga, kellel lasti esmalt ühises aedikus valida endale meelepärane partner. Moodustunud paarid viidi eraldi paiknevatesse väiksematesse puuridesse. Pooled linnud said valitud partneri seltskonda nautida kaks kuud. Seejärel pandi nad juhuslikult kokku mõne teise vastassoo esindajaga. Parema valiku puudumise tõttu lõppes seegi viimaks ühiste järglaste saamisega.

Võrreldes iseseisvalt paare moodustunud lindudega oli sunniviisil moodustatud paaride munadest viljastatud vaid kolmandik. Märkimisväärne vahe ilmnes ka koorunud tibude üleskasvatamisel. Sundpaaride puhul oli tibude suremus kolmandiku võrra kõrgem.

Ja mis kõige põnevam! Sobiva partneri valikul oli peamisteks teguriteks mitte parneri välimus ja geneetiline sobivus, vaid partneri käitumine ja iseloomude sobivus.


Ka inimene on üks eluslooduse loomaliike. Kas sama põhimõte võiks kehtida inimeste puhul?