Kuusiku juhtum ajendas naisi abi paluma

Kuusiku juhtum ajendas naisi abi paluma

12. Jun 2019, 11:53 Emmede Klubi Emmede Klubi

Seoses massilise meediakajastusega lähisuhtevägivalla teemal on hüppeliselt kasvanud abi otsivate naiste hulk, kirjutab Eesti Päevaleht.

Aprilli lõpupäevil ja mai alguss räägiti Eesti meedias palju lähisuhtevägivallast, sest uues valitsuses IT- ja väliskaubandusministriks nimetatud Marti Kuusikut kahtlustati vägivallatsemises oma endise abikaasa ja laste emaga. Kuigi Kuusik eitas süüdistusi, esitas prokuratuur talle eelmisel nädalal kahtlustuse kehalises väärkohtlemises.

Nüüd näitab stiatistika, et võrreldes aprilliga suurenes esimest korda ohvriabisse ja tugikeskusesse pöördujate arv. Seda eriti hüppeliselt Tartumaal - poole võrra. Üks naine helistas ja ütles, et kandis viis aastat naiste tugikeskuse visiitikaarti rahakoti vahel, enne kui julges helistada! Enim on vaimset vägivalda, aga tegelikult on vägivalla liigid omavahel tihedalt põimitud ja sageli on vaimne vägivald ahelas esimene samm.

Perevägivald ei ole pere siseasi, vaid tõsine kuriteoliik. Möödunud aastal registreeriti Eestis 3607 perevägivallakuritegu, millest üheksa olid mõrvakatsed, perevägivalla tõttu hukkus seitse inimest. Ööpäevane telefoninumber, millelt esmajärjekorras abi saada, on ohvriabi kriisitelefon 11 6006. Piirkondlikke naiste tugikeskuste telefoninumbreid saab sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.

Loe lähemalt Eesti Päevalehest!