Kuidas kodukontoris oma tervist hoida? 10 nõuannet

Kuidas kodukontoris oma tervist hoida? 10 nõuannet

15. Feb 2021, 16:56 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas Sina töötad samuti praegu kodukontorist? Kuigi kodust töötamise eesmärk on kaitsta enda ja teiste tervist koroonaviiruse eest, tuleb ka kodukontoris hoida oma enda tervist. 

Hüva nõu selleks annab Tervise Arengu Instituut oma uues videos kodukontorist töötajatele:

  • Päevaplaan paika. Üle- või alatöötamise vältimiseks koosta endale päevaplaan. Pane paika tööpäeva algus ja lõpp, aga ka vajalikud pausid söömiseks ja liikumiseks.
  • Töökoht mugavaks. Võimalusel tekita endale ruumiliselt eraldatud töötamise koht. Pööra tähelepanu istumisasendile: pea otse, õlad vabad, selg ja käed toetatud, põlved ja puusad täisnurga all, jalgadel piisavalt ruumi ja tallad maas. 
  • Vaheta asendeid. Tõuse aeg-ajalt püsti. Näiteks võid virtuaalsete koosolekute ajal seista ning telefonikõnede ajal ringi kõndida. Kui töötad diivanil, siis pane sülearvuti alla kõrgendus ja siruta aeg-ajalt jalgu. Päeva jooksul võiksid töötada vähemalt viies-kuues erinevas asendis, siis ei väsi keha ära. 
  • Hoia oma silmi. Ka kodust töötades peab ekraan olema hästi valgustatud. Võimalusel jäägu aken töölaua suhtes küljele, kuvar aknaga risti. Kõik ekraanid kurnavad silmi. Tee vahepeal silmaharjutusi – vaata aknast välja kordamööda lähedale ja kaugele.
  • Tee liikumispause. Kasvõi tantsi, võimle või müra lastega. Kõige olulisem on end venitada.
  • Treeni regulaarselt. Igaüks meist vajab nädalas vähemalt 150 minutit aeroobset treeningut.
  • Hoolitse oma vaimse tervise eest. Senine elu- ja töökorraldus võib olla kardinaalselt muutunud. Ole iseendaga lahke ja kannatlik. Väike produktiivsuse langus on praegu normaalne. Võta puhkust sotsiaalmeediast, räägi oma lähedaste ja sõpradega.
  • Söö tervislikult. Söö kindlatel kellaaegadel, valmista ette ka tervislikud vahepalad. Joogiks vali alati tavaline vesi. Väldi soolaseid ja magusaid näkse.
  • Maga piisavalt. Eduka tööpäeva võti on uni – maga 7-8 tundi igal ööl.
  • Tunnusta ennast!

 

Kas Sina töötad ka praegu kodukontorist? Millised on Sinu nipid, et töö kodukontorist oleks efektiivne ja meeldiv?

yasoy95046 yasoy95046 22. Mar 2023, 18:54

Püsige oma kodukontoris tervena, tehes regulaarselt pause, venitades ja hoides end hüdreeritud. Looge spetsiaalne tööruum, mis on teie elutoast eraldi, et aidata säilitada tervislikku töö- ja eraelu tasakaalu. Seega, kui soovite viia oma ettevõtte järgmisele tasemele, kaaluge investeerimist GMHOSTi kolokatsiooni andmekeskus https://gmhost.hosting/en-est/colocation . Euroopa andmekeskus infrastruktuuri töökindlusega 99,9%