Kui kaua aega pärast sünnitust taastub menstruatsioon?

Kui kaua aega pärast sünnitust taastub menstruatsioon?

24. Apr 2018, 23:38 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto: Freepik

Kuigi päevade taasalgamine pärast lapse saamist on otseselt seotud sellega, kui kaua naine imetab, pole olemas ühtegi usaldusväärset meetodit hindamaks, millal just Sinu tsükkel taastub.

"See, millal kellelegi menstruatsioon taastub, on väga individuaalne. Mõnel naisel taastuvad regulaarsed menstruatsioonid alles mitu kuud pärast imetamise lõppu ja on mõnevõrra ebaregulaarsed veel mitu kuud peale taastumist, teisel aga taastub tsükkel juba paar-kolm kuud pärast sünnitust ja on kohe regulaarne," ütleb Emmede Klubi ämmaemand Maret Voites.

Seega muretsemiseks pole põhjust, kui laps on juba aastane või enamgi ja sööb tublisti lisatoitu, kuid päevad pole veel alanud. See on normaalne. Samamoodi pole põhjust muretsemiseks, kui toidad mõnekuist last hoolsalt ainult rinnaga, aga menstruatsioon taastub ikkagi. Seegi on täiesti normaalne.

"Pea vaid meeles seda, et esimene ovulatsioon tuleb enne esimest menstruatsiooni, seega kui sa ei soovi uuesti rasestuda, tuleks kaaluda mõnd rasestumisvastast vahendit," meenutab ämmaemand.

Kuigi reegleid või valesid vastuseid ei ole, on siiski teada umbkaudsed ajad, millal keskmiselt naistel päevad taas hakkavad. Kui toidad last ainult rinnaga, siis võivad päevad uuesti alata pärast beebi kuuekuuseks saamist - siis sööb ta juba ka lisatoitu ning imetamine jääb harvemaks. Menstruatsiooni varasemat taastumist soosib see, kui sinu beebi sööb pigem harva - näiteks magab juba alla kuuekuusena terve öö söömata.

Natuke kergem on päevade taasalgamist ennustada nende emade puhul, kes ei imeta. Tõenäoliselt taastub menstruatsioon kuu kuni kolme kuu jooksul. Kui menstruatsioon mitteimetaval emal kolme kuu jooksul ei taastu, tuleks pöörduda arsti poole kontrolli.

 

Millal pärast sünnitust taastus Sinul menstruatsioon? Kui kaua last imetasid?


Kui Sul on mõni küsimus lapseootuse või beebi kasvatamise kohta, millele sooviksid spetsialistilt vastust, siis kirjuta julgelt - meie ämmaemand Maret Voites vastab!

20180427095019-15328.jpg