Kodukootud mänguasjad: voolimismassist meisterdatud mängutoit

Kodukootud mänguasjad: voolimismassist meisterdatud mängutoit

06. Oct 2014, 13:53 Mirjam Mirjam

Söögitegemis- ja köögimängud on lõbusad ja arendavad nii väikestele tüdrukutele kui ka poistele. Uhkeid serviise, miniatuurseid potte-panne ja vahvaid mängukööke on  kaubanduses palju, kuid millegipärast on mängutoitude valik väga kesine ja ausalt öeldes suisa imelik - mina ei mõista, miks plastmassist hamburgerid ja friikartulid mänguasjatootjate meelest väikeste laste jaoks kõige mõistlikumad mängutoiduvalikud on. Õnneks on olemas ka toredaid puust mängutoite, kuid nagu teistegi vahvate puidust mänguasjade puhul, on ka need küllaltki kallid.

Mis me siis ette võtame, kui poest soovitud kaupa ei anta? Teeme ise, muidugi!

Alustuseks tuleks seada sammud mõnda kunstitarvete poodi ja leida sealt üles voolimismass nimega Cernit. Cernit on üks tugevamaid savisid ning kuigi see on pisut tihkem ja vaevanõudvam kui harilik voolimismass (alguses nõuab juba tüki lahtimurdmine pisut rammu, kuid käte vahel mudides muutub pehmemaks ja käideldavamaks), on ta väga elastne ega kuiva õhu käes - nii saab pisemategi detailide kallal nikerdada nii kaua, kui parajasti vaja. Mass ei purune ega kuiva käte vahel, vaid muutub voolimisel üha paremaks. Cernitit küpsetatakse praeahjus madalal temperatuuril umbes pool tundi, misjärel on lõpptulemuseks kõvad ning vastupidavad mängutoidud, mis ka kõige reipamale mänguhoole kenasti vastu peavad.

20141005135458-33408.jpg

Lisaks võib soovi korral poest koju tuua akrüülvärve, et toidud hiljem nendega meelepärasteks kujundada. Selle sammu võib ka vahele jätta, sest Cernitit on saadaval kõikvõimalikes erinevates värvides. Nii saab toidud kohe soovitud värvides voolida ja värvide ning pintslitega mässamine jääb ära.

Kui selle projekti lapsega koos ette võtad, oleks mõistlik osta lapsele eraldi pakk pehmemat voolimismassi, et ka tema saaks endale jõukohasete materjalidega voolida ja meisterdada. Siis võib lauale panna veel väikese taignarulli ja näiteks piparkoogivormid, otsida kaunistamiseks sahtlipõhjast litreid ja pärleid ja anda lapselegi pintsel kunstiteoste kaunistamiseks.

Lisaks võiks veel valmistada erinevaid puuvilju (viinamarju, banaane, kirsse, ploome), kanakoibi, pannkooke, muffineid... võimalusi on lõputult, laske oma fantaasia lendu!

Milliseid mänguasju olete teie oma lastele ise kodus meisterdanud?

Irinaaa Irinaaa 16. Oct 2014, 16:02

väga lahe idee 😀

05. Oct 2014, 15:29

Kui Martin väiksem oli , tegin talle ise kõrinaid. Panin pudelisse või üllatusmuna muna sisse erinevaid teravilju , mis kõrisesid vahvalt. Hiljem heegeldasin mingi vahva heegeldise ümber.

Lisaks oleme teinud pappkastis onni. Martinile väga meeldivad igasugused karbid. Mida suurem, seda parem...siis saab ennast ära peita.

Olen ise teinud ka voolimismassi , millega hulga parem voolida, kui poe plasteliinidega-voolimismassidega.

Hetkel Martin veel väike ja enamuse teeb ikka emme ära...aga nüüd aina rohkem ja rohkem üritame teha erinevaid vahvaid asju.