Järjekordse roolijoodiku sõit lõpetas vastsündinud beebi elu

Järjekordse roolijoodiku sõit lõpetas vastsündinud beebi elu

09. Feb 2021, 10:17 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kriminaalses joobes Tartumaa mees põhjustas avarii, mis viis haiglasse 11-aastase lapse ja surmas paaripäevase beebi.

Politsei andmeil sõitis 51-aastane mees Tartumaal Kastre vallas Aardlapalus oma Fordiga vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku vastassuunas sõitnud Wolkswagen Passatiga. Mees oli kriminaalses joobes. Tema juhtavas autos istusid ka 48-aastane naine ja 11-aastane laps. Nad kõik said raskelt viga ja viidi haiglasse.

Üliraskelt sai aga viga Passati juht, 30-aastane viimast kuud lapseootel naine. Naine viidi haiglasse, kus laps toodi ilmale. Paraku ei õnnestunud beebit päästa – ta suri õnnetuse tagajärjel mõned päevad hiljem, 2. veebruaril.

Tartu politseijaoskonna juht Andrus Reimaa ütles Tartu Postimehele, et juhtunu tekitatud meeleheite kirjeldamiseks on raske leida sõnu. Reimaa sõnul ei sobi juhtumit kirjeldada sõnaga liiklusõnnetus, vaid sõnaga kuritegu. Kõigile inimestele on ette teada, et purjuspäi rooli istumine võib tuua kaasa väga raske avarii. Kes seda ikkagi teeb, ei satu enam õnnetusse, vaid paneb toime kuriteo. 

Kohus rahuldas ringkonnaprokuratuuri taotluse võtta mees vahi alla, sest ta joob teadaolevalt iganädalaselt ja on ka varem joobes juhtimise eest karistada saanud.