Illinoisi osariik, kus vaktsineerimine on koolilastele kohustuslik, karmistas seadust

Illinoisi osariik, kus vaktsineerimine on koolilastele kohustuslik, karmistas seadust

30. Apr 2014, 09:36 Emmede Klubi Emmede Klubi

USA-s on teatud vaktsiinide tegemine kohustuslik, et laps või noor kooli vastu võetaks. Illinoisi osariik otsustas seniseid reegleid veelgi karmistada.

Alates järgmisest kooliaastast peavad kõik Illinoisi koolilapsed olema saanud kaks doosi punetiste ja mumpsi vaktsiini ning kõik lasteaias, kuuendas või üheksandas klassis alustajad peavad olema saanud vähemalt kaks doosi tuulerõugete vaktsiini, teatab The Metro Independent. Senini nõuti ühte doosi.

Ülejärgmisest kooliaastast peavad õpilased olema vaktsineeritud ka meningokokkviiruse vastu, varem seda nõuet ei olnud.

B-hepatiidi vaktsiini nõude lükkas osariik aga edasi: senini tuli vaktsineerida kõiki viiendas klassis alustajaid, nüüd piisab lapse vaktsineerimisest kuuenda klassi alguseks.

Jätkuvalt peavad lapsed ja noored selleks, et neid kooli vastu võetaks olema vaktsineeritud difteeria, lähaköha, teetanuse, poliomüeliidi, leetrite, b-tüüpi haemopilus influenza ja pneumokoki vastu.

Illinoisis nõutakse vaktsineeritust ka üliõpilastelt ja lastega või meditsiinivaldkonnas töötavatelt täiskasvanutelt.

Sarnane süsteem kehtib ka kõigis teistes USA osariikides. Vanemad saavad paluda õigust laps vaktsineerimata jätta meditsiinilistel (nt allergia mõne vaktsiini koostisosa suhtes), religioossetel või mõningates osariikides ka filosoofilistel põhjustel.

Aprillikuu viimast nädalat tähistatakse läänemaailmas traditsiooniliselt vaktsineerimise nädalana. Loe vaktsiinvälditavate nakkushaiguste esinemise kohta Eestis ja mujal SIINuudist puhkusereisilt leetrid Eestisse toonud lastest SIIN ja ämmaemanda arvamust vastsündinute vaktsiiniga süstimisest SIIN


Mida arvad süsteemist, kus vaktsineerimata last ei võeta kooli vastu?