Hulk eestlaseid on manustanud oma lastele ravieesmärgil mürgist ainet kloordioksiidi ehk MMSi

Hulk eestlaseid on manustanud oma lastele ravieesmärgil mürgist ainet kloordioksiidi ehk MMSi

17. Sep 2015, 22:27 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tänane Eesti Päevaleht kirjutab, et hulk eestlasi püüab pea kõiki haigusi ravida mürgise kloordioksiidiga, mida nimetatakse MMS-iks ehk inglise keelest otse tõlgituna "imeliseks mineraalseks lahenduseks".

Facebooki kinnises grupis kogunevad alternatiivmeditsiinihuvilised peavad kloordioksiidi imerohuks, mis ravib kõike alates külmetusest kuni autismi ja aidsini. Lastel kloordioksiidi mürgistusega kaasnevat oksendamist ja kõhulahtisust peavad nad aine ravitoime ilminguks.

Kloordioksiid on vees lahustuv kollakasroheline gaas, mida kasutatakse näiteks tekstiilitööstuses kangaste ja paberitööstuses tselluloosi pleegitamiseks ning basseinide ujumisvees biotsiidina ehk bakterite tapjana. Inimesel põhjustab kloordioksiidi sissehingamine, allaneelamine või nahale sattumine mürgistuse.

Tartu Ülikooli farmakoloogiaprofessori Anti Kalda sõnul võib see aine põhjustada annusest sõltuvalt mürgistusnähte nagu iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus. Tugeva mürgistuse korral võib organismis tekkida raske vedelikupuudus ehk dehüdratatsioon, millega kaasneb vererõhu langus ja teadvusehäired. Selline seisund võib olla eluohtlik, eriti lastele ja eakatele.

Mürgistusteabekeskuse kliiniline konsultant Raido Paasma kinnitas, et NaClO2 tarvitamine on ohtlik ning võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi, milles raskemad on vererakkude kahjustus ja neerupuudulikkust.

Kloordioksiidi uskujad aga väidavad, et aine on organismile ohutu, sest oskab ise organismis patogeenid üles leida ja need tappa, häid baktereid ja terveid rakke aga kloordioksiid ei puutuvat. See jutt on aga meditsiinitöötajate sõnul väga naiivne.

"Tugeva desinfitseeriva ainena hävitab kloordioksiid kõiki mikroorganisme. Sarnaselt Domestosega. Mitte kuidagi ei saa see ühend vahet teha normaalsesse mikrofloorasse kuuluvate bakterite ja teiste bakterite vahel," kommenteeris perearst dr Marje Oona.

Sotsiaalministeerium plaanib neljapäeval avalikuks saanud kloordioksiidi kasutamise osas pöörduda politsei ja prokuratuuri poole.

"Lapsele tervisekahjustuste tekitamine on lapse väärkohtlemine, mis on teadagi kuritegu. Kui ohtliku aine manustamisest lapsele saadakse teada, olgu selleks taolise lapsevanema tuttav, arst või kes iganes muu, on ainuõige teavitada sellest politseid ja kohalikku lastekaitset või sotsiaaltöötajat," ütles sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik Aleksandra Solntseva.

(Allikad: Eesti Päevaleht, Delfi, Postimees, BNS)


Kas oled kunagi kasutanud MMSi-nimelist alternatiivmeditsiiniravimit?

18. Sep 2015, 19:50

Jube, oli lugeda ja kuulda sellist asja.
Pole andnud, ei anna, ei kasuta ise !

Mirjam Mirjam 18. Sep 2015, 14:00

Nojah - seda ei müüda ju "kloordioksiidi" vaid "MMS'i" nime all. Kusjuures olen enam, kui kindel, et selle "imeravimi" müüjad teavad täpselt, millised ohud sellega kaasnevad, aga esitlevad endid interneti teel mürki müües rikastudes kui imeravitsejaid...

18. Sep 2015, 12:56

Ei ole kasutanud ja pole ka plaanis. Hämmastav, mida need vandenõuteoreetikud suudavad genereerida. Ja kuidas neid usutakse? A'la joodad lapsele Domestost, sest see tapab ju ka 99�kteritest.