Hoiatus: Ära kingi lapsele odavaid plastmassmänguasju, näiteks järgi tehtud Frozeni nukke

Hoiatus: Ära kingi lapsele odavaid plastmassmänguasju, näiteks järgi tehtud Frozeni nukke

18. Dec 2015, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Jõule, mil mänguasjamüük on kogu maailmas aasta parimas seisus, kasutavad lihtsa raha teenimiseks ära odavate ja Euroopa Liidu kvaliteedinõuetele mittevastavate mänguasjade valmistajad, hoiatab Independent.

Suurbritannia võimud on avastanud, et paljud mujalt riiki sisse toodavad järgitehtud mänguasjad, näiteks odavad ujumisprillid, Frozeni nukud, printsessikleidid jms, on valmistatud ebakvaliteetsest plastmassist ja sisaldavad mürgiseid kemikaale ftalaate kuni 18 korda lubatust rohkem.

Eriti ohtlikud on sellised mänguasjad beebidele ja väikelastele, kes kipuvad oma asju veel närima - nii eraldub ebakvaliteetsest plastmassist veel rohkem kemikaale.

Ftalaadid on kantserogeenid ehk vähitekitajad, mis võivad põhjustada pahaloomuliste kasvajate teket või suurendada nende esinemissagedust. Ka on liigsel kokkupuutel ftalaatidega leitud negatiivne mõju inimese viljakusele.

Lapse tervis on tähtsam kui mänguasjade kogus tema toas. Mänguasjad tuleks alati osta tunnustatud kauplusest ja kaubamärgilt. Parem on koguda kõigi lähedastega raha kokku ja osta lapsele jõuludeks üks väike, aga kvaliteetne asi, kui täita kõik lapse soovid odavate alternatiividega kontrollimata välismaa turult.

 

Kas oled tellinud lapsele internetist kaupa, mille päritolu, materjali kvaliteeti ja vastavust Euroopa Liidu ohutusnõutele Sa ei tea?

Mirjam Mirjam 18. Dec 2015, 13:34 EiOskaArvata

Ära muretse - teie klotsid on ju prantsuse tootjalt Ecoiffier. Muretsema peaks ikkagi eelkõige väljastpoolt EL sisse toodud nimetute toodete pärast! Ja seda mitte sellepärast, et nad ilmtingimata vastupidavad pole, vaid seetõttu, et materjalid on mürgised.

18. Dec 2015, 12:27

Ei ole ja ei telli ka.
Eelistan alati kodumaiseid või vastava märgistusega -kontrollituid mänguasju 😀