Harjumaa pedofiil ja lastepiinaja sai nõutust karmima karistuse

Harjumaa pedofiil ja lastepiinaja sai nõutust karmima karistuse

13. Dec 2016, 13:24 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kohus saatis viit last kehaliselt karistanud ning ühte seksuaalselt ahistanud pereisa prokuratuuri palutud 12 aasta asemel suisa 13 aastaks vangi, kuid väärkohtlemist kõrvalt näinud ema pääseb karistuseta, kirjutas eilne Eesti Päevaleht.

Praegu 35-aastane pealinna mees kasutas oma praegu kümneaastast kasutütart ära kolm aastat. Ta lõi tüdrukut rusikaga näkku, lahtise käega vastu pead, tutistas. Ta vägistas tüdrukut vaginaalselt, anaalselt ja oraalselt. Seksuaalvägivald toimus teise kasulapse, praegu 12-aastase poisi nähes. Ka poissi lõi mees käega näkku, rusikaga kõhtu, rihmaga vastu jalgu ja tuharaid, lisaks tutistas. Seda kõike tegi kasuisa alkoholijoobes olles. Kasuisa ütles lastele, et kui nad toimuvast kellelegi räägivad, tapab ta nad ära. Mees tutistas ja lõi ka oma enda viie- ja seitsmeaastasi lapsi.

Lapsed rääkisid siiski toimuvast oma emale ja ema oli oma mehe katsetele tütart "näppida" ka ise peale sattunud, kuid ei teinud midagi. Lõpuks rääkisid lapsed toimuvast oma vanaemale, kes pöördus koheselt lastekaitsesse, lapsed viidi koheselt turvakodusse ja juhtunud asus uurima politsei.

Prokuratuur nõudis mehele 12-aasta pikkust vanglakaristus, kuid kohus saatis mehe vanglasse 13 aastaks. Mees kaebas otsuse edasi ringkonnakohtusse, kuid kaotas ka seal. Siis kaebas mees riigikohtusse, kuid riigikohus ei võtnud asja isegi menetlusse. Laste ema aga kriminaalvastutust kandma ei pea, sest pole piisavalt tõendeid. Prokuröri sõnul jääb asi ema südametunnistusele. 

Eesti Päevalehe detailset ja võigast kirjeldus laste väärkohtlemisest saab lugeda SIIN

(Foto on illustratiivne)