Facebookis nähtud postitus päästis naise elu

Facebookis nähtud postitus päästis naise elu

07. Feb 2018, 23:27 Emmede Klubi Emmede Klubi

Jayne Dandy, 51-aastane pereema on lõpmata tänulik ühele võhivõõrale naisele, kelle Facebooki-postitus päästis tema elu. Nimelt kirjeldas rinnavähi üle elanud Hayley Browning mullu veebruaris oma Facebooki seinal alternatiivset meetodit, kuidas rindade tervist kontrollida.

Tavaliselt soovitatakse naistel kõrvalekallete, tükkide avastamiseks oma rindu kontrollida sooja duši all seistes ringjate käeliigutustega rindu masseerides. Browning soovitab aga lisaks sellele kontrollida rinnad üle ka samal viisil, kuid selili lamades.

Browning avastaski endal rinnavähi just nii. Püsti seistes polnud tükki tema rinnas võimalik tunda isegi arsti käe all. Kui Browning poleks rindu lamades kontrollinud, oleks ta tüki rinnas avastanud püstise kontrolli käigus alles siis, kui see oleks olnud nii suur, et vähk oleks juba ravimatu.

Browningu postitust nägi juhuslikult ka Dandy - üks tema tuttav jagas seda. Samal õhtul avastaski Dandy lamades oma rinnast tüki ning nädal hiljem diagnoositi agressiivne rinnavähivorm. Muid sümptomeid peale vaid lamades tunda oleva tüki rinnas naisel ei olnud. Praeguseks on Dandy ravi edukalt lõppenud.

Dandy võttis Browninguga ühendust ja tänas teda oma elu päästmise eest. Nüüd on kahel naisel ühine missioon - levitada üle maailma sõnumit, et oma rindu tuleb kontrollida ka selili lamades, mitte ainult duši all püsti seistes.

Browningu originaalpostitus, mida Dandy juhuslikult trehvama juhtus:

20180207232205-31242.jpg

 

Kas, kui tihti ja kuidas kontrollid Sina oma rindasid?