28. september - 4. oktoober: Kuhu minna, mida teha?

28. september - 4. oktoober: Kuhu minna, mida teha?

28. Sep 2015, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Hurraa: viimaks on oodata ka mõningaid päikselisi sügispäevi. Valdavalt helgeks ennustavad meteoroloogid kõik alanud nädala päevad peale reede. Muretseda tasub pigem tuule pärast, mis võib tõusta seitsme meetrini sekundis. Kuid sellestki pole lugu: Eesti kultuurikalender on täis põnevaid ettevõtmisi tervele perele, kus katus ilmakaitseks peakohal!

ESMASPÄEV

* Kell 17:30 lastefilmi "Viplala" esilinastus kinos Artis.

Uus Hollandi lastefilm „Viplala”, mis põhineb Annie M. G. Schmidti „Viplala lugudel”. Hollandi Suursaatkonna ja levifirma Estinfilm kutsel saabub esilinastusele peaosalist kehastav noor näitleja Géza Weisz. Vahva koguperefilmi nimiosaliseks on kümnesentimeetrine tegelane Viplala, kes on pärit maalt, kus kõik oskavad võluda, mida nad ise nimetavad tinistamiseks.

Film on dubleeritud eesti keelde!

Vaata lisainfot, teisigi linastumisaegu ja osta pilet SIIN

 

20150924173330-41138.jpg

* Kell 18:00 algab lapsendamise nädal Tallinnas.

28. septembril kell 18.00 toimub Rootsi-Mihkli kirikus (Rüütli 9, Tallinn) lapsendamise nädala raames kontsert „Üksteist peab hoidma”, et pöörata tähelepanu lastele, kes vajavad vanemlikku hoolt. Kontserdil jagavad oma muusikategemise rõõmu pered, kus kasvavad teistest vanematest sündinud lapsed, nende sõbrad ja head toetajad.

Kui laps asub elama uude perekonda, peab ta teadma oma päritolu kohta. Meie, täiskasvanud, saame aidata lapsel oma minevikuga rahu teha. Kui laps mõtleb inimestest, kes talle elu on andnud, siis tema süda naeratab soojalt.

Laupäev on perepäev!

Lapsendamise nädala üritused toimuvad erinevates Tallinna asutustes, sh Briti saatkonnas, Riigikogus, Tallinna Ülikoolis, Tallinna Lastehaiglas jt.

Sissepääs on tasuta.

Vaata lisainfot SIIN

 

TEISIPÄEV

* Talvehooaja algus Eesti vabaõhumuuseumis.

29. septembril algab vabaõhumuuseumis mihklipäevaga talvehooaeg, mille puhul on terve päeva jooksul sissepääs muuseumisse tasuta.

* Kell 11:00 Nukuteatri lasteetendus "Tsuhh, tsuhh, tsuhh..."

Sobiv vanusele 2-4. Osta pilet SIIT

* Kell 10:30 orkestrihommik lasteaialastele teatris Vanemuine.

Sind huvitab muusika, aga ei tea, millist pilli õppida? Ka dirigendi amet tundub lihtne ja põnev, aga mida ta tegelikult ikkagi seal orkestri ees teeb? Millist häält teevad erinevad orkesripillid ja mis roll neil orkestris on, saate teada orkestrihommikul.

Uuri lisaks ja osta pilet SIIT

* Kell 19:00 vestlusõhtu "Metsarahva mõtisklused" viimsi Looduskeskuses.

Metsamees Ilmar Sirkas pajatab metsa- ja jahilugusid. Sissepääs tasuta! Vaata lisainfot SIIN


KOLMAPÄEV

* Kell 10:30 muinasjutuhommik "Sügise teeb vempe" Tartu linnaraamatukogus.

Üritus toimub laste- ja noorteosakonnas.


* Alates kell 11:00 nipet-näpet näputööd Tartu Mänguasjamuuseumi mängutoas.

Muuseumi mängutoas on üks suur laud, mille taga istudes saab häid ideid üles korjata. Ideede jagamine ja lihtsate nippide õppimine toimub mängutoa lahtiolekuaegadel kolmapäevast pühapäevani kell 11–16. 30.09–04.10 teeme paberkotist tammetõrumütse.


NELJAPÄEV

* Kell 11:00 Ülle Liivamäe Perekooli titetund.

Imiku kehas on tema enda isiklik arenguloogika, mis erineb nii väikelaste kui ka täiskasvanute omast. Ema ülesanne on seda tunda ja toetada ning mitte üle forsseerida.

Tund on üles ehitatud kindlale süsteemile, mis aitab emal mõista ja märgata oma last ning tema arengut. Laulame ja võimleme; omandame harjutused, mis toetavad tita igakülgset arengut; saame juurde teadmisi tita hoolduse ja arengu kohta; arutleme nädala jooksul kerkinud küsimuste üle.

Titetundi olete oodatud alates lapse 7. elupäevast. Võta kaasa väike tekk või lina, millele tita panna.

Hinnad ühe korra kaupa makstes 10 € kord, korraga kalendrikuu eest makstes 25 €,
paketi hind lapse sünnist kuni 10. elukuuni 110 €. Vaata lisainfot SIIN

 

REEDE

* Kell 16:00 tillukeste teadlaste klubi Eesti Loodusmuuseumis Tallinnas.

Tillukeste teadlaste klubi on Eesti Loodusmuuseumi kõige väiksemate laste loodusring, mis õpetab 5-6-aastasi lapsi loodust avastama põnevate mängude, tegevuste ja katsete kaudu.

Kõik tegevused programmis on nn käed-külge ja mängulised. Sügis-talvisel hooajal õpivad lapsed tundma puid ja märkama, kuidas erinevad aastaajad ilmnevad looduses. Lähemalt õpitakse tundma ka aasta looma ja tehakse tutvust prügi sorteerimisega. Varakevadel uuritakse päikesesüsteemi ning saadakse teada, kuidas paljunevad taimed, kalad ja inimesed. Aprillis ja mais vaadeldakse, mis vahet on samblikel ja sammaldel ning kuulatakse kevadisi loodushääli.

Lapsed kohtuvad korra nädalas reedeti kella 16.00-17.00. Klubi juhendab loodusmuuseumi ringijuht Alina Leopard.

Programmi ja registreerimisvõimaluse leiab SIIN

 

LAUPÄEV

* Kell 11:00 Tartu linnamaratoni lasteprogramm.

Tillujooks ja minimaraton. Vaata lisainfot SIIN

 

* Kell 11:00 Vanamõisa Sügislaat koos õunamahlasimmaniga.

Sügislaat (toit, käsitöö), kirbuturg, Triinu Schneideri õunamahlakombain (võta kaasa oma taara ja naudi sügisest ilma koos oma õuntest tehtud värske mahlaga), õunte pressimine, kuumutamine ja 3L pakki pakendamine. Avatud lasteala: mängud, võistlused, teatrietendus lastele. Esineb ansambel Nukker Kukeke.

Pilet 2€, lastele tasuta, mahlategu lisatasu eest. Vaata lisainfot SIIN

 

PÜHAPÄEV

* Kell 11:00 Kaitseliidu linnamäng "Sinuga luurele" Haapsalu vanalinnas.

Võta kaasa oma pere või sõbrad, et osaleda vahvas linnamängus "Sinuga luurele". Võistkonna suurus 2-6 liiget. Üheksa erinevat kontrollpunkti Haapsalu vanalinnas. Raja läbimiseks kulub kuni kaks tundi, rada võib läbida jalgsi või jalgrattaga.

Oma tegevust tutvustavad kaitseliit, naiskodukaitse, noorkotkad ja kodutütred. Relvanäitus, õhupüssist laskmine, sõdurisupp, tehnikanäitus, Kaitseliidu Lääne maleva orkester jms.

Vaata lisainfot SIIT

* Kell 12:00 lastehommik muinasjutuga "Tirts ja tigu" Teoteatris Tallinnas.

Teoteatri näitlejad Jane Meresmaa-Roos ja Piret Viisimaa veedavad lastega mõnusalt aega koos mängude ja muinasjutuga. Miks rohutirts Sandy enam koju ei saa hüpata, kuidas tigu lennata soovib ja kuidas putukad oma orkestri teevad. Humoorikad lood rohudžungli kõige pisematest asukatest.

* Kell 12:00 Tallinna Botaanikaaia sügishooaja algus.

Sügishooaja alguse puhul pakub botaanikaaed külalistele kell 12 algavat Teadusbussi teatrit, toimuvad töötoad ja ekskursioonid.

"Parimad pühapäevad on need, kui pere on koos ning küpsetatakse pannkooke. Seetõttu oleme meiegi otsustanud kõiki väikesi ja suuri loodusesõpru kostitada pannkookidega," räägib Tallinna Botaanikaaia direktor Karmen Kähr. Lisaks avatakse uks keemia maagilisse maailma Teadusbussi teatriga, kus katseid leidub värvi müstilisest muutusest kuni ehmatava pauguni, leegitsevast tulest salapärase uduni. "Tahad teada saada, mis teeb aastavahetusel ilutulestiku roheliseks? Või mis asi on vedel lämmastik? Tule kohale ja saa teada!" lisab Kähr.

Lisaks toimuvad traditsioonilised ekskursioonid looduses koos Eesti parimate giididega. Töötubades saavad huvilised kasvatada vesiklaasis kristalle, teha kodustest vahenditest laavalampi ning maitsta kohapeal valmistatud teaduslikku jäätist.

 

IGA PÄEV

* Näitus "Iidsed Leedu mänguasjad" Tartu Mänguasjamuuseumis.

Tartu Mänguasjamuuseumis avatakse 26. augustil 2015 kell 14 näitus "Iidsed Leedu mänguasjad". Näitusel on väljas Leedu arheoloogide leitud, peamiselt 13.-17. sajandist, aga ka varasemast ajast pärinevate mänguasjade koopiad ja mängude rekonstruktsioonid.

Näitusel on esindatud nii sõja- kui spordimänguasjad, mängutööriistad ja -nõud, mängupillid, nukud ja vurrid. Nende esemete originaale säilitatakse erinevates Leedu muuseumides, kuid tänu nendest tehtud koopiatele on võimalus ka tänapäeval näha, et keskaegne meelelahutus polnud üldse igav.

Loe lisainfot SIIN

 

Kuhu minna alanud nädalal pere ja lastega? Postitustesarjas "Nädal perega" soovitab Emmede Klubi aastaaja ja ilmaga arvestades toredaid üritusi üle terve Eesti ja pakub välja vahvaid koduseid alternatiive aegadeks, mil ühtegi üritust ei toimu. Kui ka Sinul on toredaid soovitusi, kuhu lastega selle nädala jooksul vahvasti aega veetma minna, siis jäta oma soovitus kindlasti siia kommentaariumisse või kirjuta madi@emmedeklubi.ee, et saaksime soovituse postitusse kirja panna!