Võistlused ja Potitreening koos Huggies® Pull-Ups®-iga! NELJAS NÄDAL

08. Mar 2013, 11:36

Märkamatult on käes neljas nädal meie potitreeningut. Praegu on potitamine üks õnnemäng – et kas saame poisi õigel hetkel potile või mitte. Eriti meeldiv oleks ju kogu aeg ilma mähkudeta ringi sibada ja pissida sinna kuhu juhtub. Suvel saab nii, seega praegu ongi parim aeg harjutada potil käimist.
Meil on abiks olnud eelkõige kõrvalised tegevused potil, näiteks mängimine, erinevad mänguasjad, millegi jälgimine. Oleme isegi katsetanud multikatega, kõige paremini hoiab paigal (nii kaks kuni vahel kolm minutitki) lamba hommikune multikas. Ja muusika aitab ka, talle meeldib vaadata muusikavideosid, erilised lemmikud on eesti 70-80 hitt tantsulood :). 
Minu kogemuse põhjal on heaks nõuandeks ka see, et kui laps ikka üldse ei taha potil istuda, siis ei tasu teda sinna ka sundida, järelikult pole hetkel õige aeg.
Huggies Pull Ups mähkmeid oleme ka nüüd kasutanud, nende mõju seisneb praegu pigem selles, et lapsel on need jalas head ning ta ei taha neid ka potitamiseks eriti ära võtta.
Kuna meil on olemas võrdlusmoment esimese lapsega, siis on nüüd potitamine ikka hoopis teisiti kujunenud. Esimese lapsega hakkasime harjutama potil käimist umbes siis kui ta juba korralikult ise istus (aga veel ei käinud). Siis sobis talle potil istumine, emme ja issi ju mängisid temaga veel seejuures ja ta oli tavaliselt üsnagi rahul. Kuna ta veel ei käinud, siis ei põgenenud ta ka nii väga sealt potilt ära.
Ka poisiga katsetasime seda ning algul sujus see samuti, kuni haigusega asjad sassi läksid ja me teda enam potile ei saanud. Ning nüüd, kui sammud juba kindlad on, ei kipu ta eriti pikalt potil üldse püsima.
Meie olemegi jõudnud sellesse punkti, et püüame teda panna potile, kuid sõltuvalt lapse tujust ei pruugi see alati õnnestuda. Ning peab tunnistama, et võrreldes eelmiste nädalatega, ta eriti ei püsi seal. Ei tea, kas tegu streigiga või lihtsalt ei saa tema tujudele pihta.
Mul tekkis lihtsalt küsimus teistele, kas kellelgi on veel sellist kogemust, et üks laps sobitub üsna kiirelt ja valutult potilkäimise rütmi, kuid teine seda protseduuri eriti ei salli. Vähemalt mitte veel.

Greetel EmmedeKlubi.ee Greetel EmmedeKlubi.ee 08. Mar 2013, 16:27

Mul küll on lastel siiani potilkäimine üsna sarnaselt möödunud. Umbes kahesena on mähkmed jalas ainult öiste unede ajal ja päeval saame valdavalt hädad potti - eks vahel ikka õnnetusi juhtub ja kakaga on veel rohkem õnnetusi, sest tuleb siis küsima või läheb potile, kui juba protsess käimas on nö. Aga ma usun, et lapsed ongi erinevad ja peab vastavalt nendele kohanduma. Sul on täiesti õigus - sundida ei saa! Aga olen selles veendunud, et neile peab vähemalt võimaluse andma. Iga natukese aja tagant on jälle hea proovida, mis laps potist arvab. Kui ei püsi ja ei taha seal kuidagi istuda, tuleb veel veidi oodata. 😀
Igatahes, edu teile potitreeningul! Varem või hiljem on teilgi kõik hädad potis. 😀