Võimsad pildid imetamisest

Võimsad pildid imetamisest

08. Oct 2019, 17:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Alicia Atkins on fotograaf, kelle südameasjaks on harida avalikkust imetamise teemal – harjutades inimesi sellega, kuidas imetamine välja näeb. 

Alicia on pildistanud kümneid vapraid emasid oma last toitmas:

Tema suurimaks projektiks on aga iga-aastane ühisimetamise fotoseeria. Kui esimesel aastal võttis pildistamisest osa 43 ema ja eelmisel aastal 48, siis tänavu juba 171 ema. 

Miks ta seda teeb? "Mind mõnitati toidulauas imetamise eest, mind mõnitati õhtusöögi ajal imetamise eest, ja mind mõnitati suurema lapse imetamise eest. Minu eesmärk on panna kõik emad tundma end mugavalt ja enesekindlalt, millal ja kuidas iganes nad imetada tahavad,“ on Alicia oma tegevust põhjendanud portaalile Motherly. 

Seaduse järgi on igal inimesel õigus oma beebit avalikes kohtades imetada ning rinnaga toitmine beebi valitud hetkedel on vägagi soositud viis lapse toitmiseks, kuid sellegipoolest esineb veel üsna palju ühiskondlikku hukkamõistu. Iga ema õigus on oma last toita ja iga beebi õigus on süüa – mitte häbi tundes, mitte avaliku tualettruumi potil, mitte hingematva teki alla peidetuna.

"Selline näeb välja meie deklaratsioon. Selline näeb välja raske töö. Selline näeb välja kirg. See on jõud. Selline  on tugev, kartmatu, võimas, armastav grupp naisi, kes näitavad sulle, et imetamine on normaalne - igal viisil," kommenteerib Alicia pilti:

"Järgmine kord, kui sa näed mõnda ema avalikus kohas imetamas, siis ütle talle, et ta on tubli," soovitab Alicia. 

 

Kas Sina oleksid valmis osalema teisi emasid võimestaval ja imetamist normaliseerival fotosessioonil?