Viis näidet, et beebid on targemad kui võiks arvata

Viis näidet, et beebid on targemad kui võiks arvata

25. Oct 2013, 08:31 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kes oskab arvata, mis toimub pisikese beebi peas? Nii lapsevanemad kui ka teadlased tunnevad selle vastu suurt huvi, ent selle väljaselgitamine on keeruline, sest beebidel puudub võime oma mõtteid sõnades väljendada.

 

Aga mida enam avastatakse mooduseid, kuidas beebide käitumist tõlgendada, seda rohkem ollakse üllatunud pisikeste inimeste intelligentsuse üle, vahendab Naine24. Kas teadsid näiteks seda, et beebi saab aru, kas su naeratus on tõeline või võlts? 

1. Juba 18-kuuselt on beebid võimelised aru saama, kas emotsioon on tõeline või mitte. Nad saavad aru, kui keegi üritab pahameelt varjata või kui negatiivne kogemus peidetakse võltsnaeratuse taha.

2. Beebid tunnevad ema hääle ära juba emakõhus olles. Niimoodi valmistab aju neid ette keeleoskuse omandamiseks - beebid võtavad omaks emade kõnemustreid. Nad on võimelised vahet tegema võõraste ja tuttavate sõnade vahel.

3. 6-kuuselt oskavad beebid heal ja halval vahet teha. Ühe uuringu käigus tõestati, et beebid eelistasid häid ja positiivseid nukuteatri tegelasi halbadele tegelastele.

4. Beebid oskavad juba väga noores eas ujuda ja on võimelised vee all hinge kinni hoidma.

5. Juba 5-kuuselt tunnevad beebid matemaatikat. Nad mõistavad teatud määral lihtsaid liitmis- ja lahutamistehteid.