Viimaks ometi - teaduslikult tõestatud viis koolikute leevendamiseks

Viimaks ometi - teaduslikult tõestatud viis koolikute leevendamiseks

03. Jan 2018, 21:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Muidu terve ja rõõmsameelne beebi hakkab igal õhtul nagu kellavärk lohutamatult nutma. Näost punane, käte ja jalgadega vehkiv, täiest kõrist karjuv ja justkui valudes piinlev beebi, keda ei lohuta mitte miski. Selline nutmine võib kesta tunde. Miks koolikud tekivad, ei teata praegu veel täpselt. Igal juhul on koolikud aga vanematele üks lapse beebiea suurimaid väljakutseid. 

Kuigi on olemas palju nõuandeid, kuidas proovida koolikuid leevendada, üks nende seast ka beebile probiootikumide manustamine, ei ole ükski koolikute leevendamise meetod senini oma ravitoimet uuringutes tõestanud. Kuni praeguseni! Nimelt avastasid teadlased 345 koolikute käes vaevleva beebi uurimisel, et probiootikumi Lactobacillus reuteri manustamine tõepoolest aitab koolikuid leevendada.

L. reutreri pole siiski mingi imeravim. Võrreldes platseebot saanud beebidega vähenesid L. reuterit saanud beebide nutuhood kolme nädala jooksul poole võrra kaks korda tõenäolisemalt. Lihsamalt öeldes: kui annad koolikute käes vaevlevale beebile ühe annuse probiootikumi L. reuteri, ei lõpeta see tänaõhtust ega ka homset nutuhoogu, kuid kui anda seda probiootikumi koolikute all kannatavale beebile iga päev järjepidevalt, siis aitab L. reuteri tõepoolest mõne nädalaga nutmishoogusid leevendada.

Uuringu tulemused kehtivad rinnapiimatoidul olevate imikute kohta, sest piimasegu saavaid beebisid ei osalenud uuringus piisavalt palju, et järeldusi teha. Uuring viidi läbi Itaalias, Poolas, Kanadas ja Austraalias, tulemused avaldati AAP (Ameerika lastearstide ühenduse) teadusajakirjas Pediatrics

Probiootikumi L. reuteri müüakse ka Eestis kõigis apteekides (nt RelaDrops). 

(Allikas: ScienceAlert)


Kas Sina proovisid koolikute käes vaevlevale beebile probiootikume anda? Kas sellest oli abi?