Videoseriaal "Beebipäevik" alustab taas! Kas Sinu perest võiks saada "Beebipäeviku" uued peategelased?

Videoseriaal "Beebipäevik" alustab taas! Kas Sinu perest võiks saada "Beebipäeviku" uued peategelased?

24. Sep 2015, 16:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kõigi Emmede Klubi liikmete poolt palavalt armastatud „Beebipäevik” on alustamas uue hooajaga! Seriaal ilmub igal nädalal portaalides Emmedeklubi.ee ja Perekool.ee ning peatub teemadel, millega kõik väikese beebi vanemad kokku puutuvad - sünnituseks valmistumine, partneri abi sünnitusel, beebihooldus, imetamine ning kõik lapse arenguetapid esimesel eluaastal. 

Vaatajad saavad videoseriaali vahendusel osa sarja peategelaste jaoks kõige tähtsamatest elusündmustest juba rasedusest alates. Näeme, kuidas tulevased lapsevanemad oma lapse sünniks valmistuvad, kuidas beebi siia ilma tuleb ja kuidas temal ja tema perel pärast sündi läheb. Lisaks sellele saavad nii sarja peategelased kui ka vaatajad iga videoepisoodi vahendusel teada palju uut ja huvitavat lapse kasvatamise ja arengu kohta.  

"Beebipäevik" viib peategelased visiitidele oma ala parimate spetsialistide juurde ning annab vanematele kõikvõimalikud lapse kasvatamise ning korrektse arengu jaoks vajalikud teadmised. Nii käiakse visiitidel ämmaemanda juures, rasedus- ja beebijoogas, valitakse lapsele eluks vajalikke ja kõige paremaid ning kasulikumaid asju, räägitakse beebihooldusest, lapsevanemaks saamisest, uue rolliga harjumisest, beebi arengust, tema söömisest, tervisest, mängimisest, kasvatamisest ja paljust-paljust muust. 

20140821122159-45910.jpg

Kas Sinu või mõne Sinu tuttava perest võiksid saada Beebipäeviku uued peategelased? 

Tulevat hooaega hakatakse filmima juba oktoobrikuus ja täna käivad otsingud uue, sobiva pere leidmiseks. Eelistame seekordsesse hooaega kaasata lapseootel perekonna, kus juba üks laps (või mitu) kasvamas, et näidata lapse sündi ja kõike sellega kaasnevat juba "kogenud" pere vaatevinklist ning teha juttu ka sellest, mil viisil uue ilmakodaniku sünd pere esiklast (-lapsi) mõjutab ja kuidas teda (neid) selleks ette valmistada.

Filmivõtted toimuvad Tallinnas ning võttepäevi on igas kuus vaid kaks. See tähendab, et pere ei pea ilmtingimata olema pärit Tallinnast, kuid peaks kindlasti olema valmis kahel päeval kuus Tallinna-reisi ette võtma. 

Videoseriaalis osalev pere saab suurepärase võimaluse (tasuta) oma ala parimate spetsialistidega kohtuda ning tänu sellele hulgaliselt vajalikke teadmisi, tohutu kogemustepagasi ja ka enesekindluse lapsevanemaks olemisel. Lisaks jäävad perele muidugi videoepisoodide abil talletatud mälestused lapse arengust ning - justkui sellest veel vähe oleks - külvatakse pere üle ka kingitustega, mille hulka kuuluvad näiteks tasuta mähkmed Huggieselt (terve filmimisprotsessi vältel), igakuised kingitused Lindexilt ja palju-palju muud.

Pelgad, et ei oska kaamera ees midagi rääkida ja tunned ennast selles rollis ebamugavalt? Kardad, et sünnituse filmimine on Sinu jaoks ebamugav ja tulemus piinlik? Oled kindel, et Sinu kaaslane ei ole nõus projektis kaasa tegema? Kõik need hirmud on väga loomulikud ja kindlasti esineb neid kõigil, kes mängivad mõttega "Beebipäevikus" osaleda - ka Stina ja Reigo kõhklesid ja kahtlesid enne oma jah-sõna ütlemist!

Videotiim, kellega koos võttepäevad veedetakse, on väike ja sõbralik ning õhkkond vaba ning mugav. Lisaks teeb käesoleva hooaja juures kaasa ka kõigile tuttav Stina - seekord ei osale ta ühena "Beebipäeviku" peategelastest, vaid on seal, et uuele perele videoseriaali valmimisel nõu ja jõuga toeks olla.

Kui Sul on tunne, et võiksite videoseriaalis osalema sobida, kuid sul on kõhklusi ja kahtlusi - pane teele kiri meiliaadressil stina.andok@emmedeklubi.ee ja küsi lisainfot!

Seni saate tutvuda mõnedega eelmise hooaja "Beebipäeviku" raames ilmunud episoodidest:

VIDEO! Beebipäevik: Stina ja Reigo tutvustus

Meil on hea meel teile tutvustada uut toredat projekti "Beebipäevik" mille peategelasteks on Stina, Reigo ja nende kohe-kohe sündiv beebi. Stina on siiani Emmede Klubi lehel oma rasedusest blogi pidanud ja nüüd avaneb meile imeline võimalus jälgida Stina raseduse lõppu, sünnitust ja nende kalli beebi arengut ning kasvamist. Saame nendega kõigepealt tuttavaks!

20140825174747-19372.jpg

VIDEO! Beebipäevik: Stina ja Reigo visiit ämmaemanda juurde

Stina rasedus on siiani kulgenud väga rahulikult. Ema ja beebi on ennast igati hästi tundnud ning kõik on kulgenud plaanipäraselt. Käes on 36. nädal - vaatame, kuidas läheb Stina seekordne ämmaemanda visiit.

20140825175021-53137.jpg

 

VIDEO! Beebipäevik: Stina läheb rasedate joogasse

Jooga aitab leevendada ja ennetada paljusid rasedusvaevusi ning aitab sünnituseks ette valmistuda. Rasedate joogas õpid sa oma keha lõdvestama ja teadlikult hingama, mis on sünnituse juures väga olulised oskused.

Mõõdukas kehaline aktiivsus raseduse ajal tuleb kasuks nii emale kui ka beebile. 
Kindlasti ei tasu unustada ka perekooli loenguid, sest seal saad sa rasedusega kohaneda ning sünnituseks, sellele järgsevaks perioodiks ja beebihoolduseks ette valmistuda!

20140825175217-10060.jpg

VIDEO! Beebipäevik: Tutvumine sünnitusmajaga

Soovitame kõigile beebiootajatele tutvuda sünnitusmajaga, kus on plaan oma beebi ilmale tuua. 
Stina ja Reigo leppisid kokku oma individuaalse ämmaemanda, Merilin Kruminš-iga, et kohtuvad Ida-Tallinna Keskhaigla Naisekliiniku sünnitajate vastuvõtus, et majaga tutvuda ja teha veel viimased ettevalmistused sünnituseks. Aega ei ole enam palju - Stinal on tähtajani jäänud veel vaid paar nädalat.

20140825175343-45615.jpg

VIDEO! Beebipäevik: haiglakott ja beebile vajaminevad asjad

Väidetavalt sünnib vaid viis protsenti beebidest eelnevalt määratud sünnitustähtajal. Seetõttu oleks kasulik sünnituskott igaksjuhuks juba varakult kokku panna.

Kõige olulisemad on sünnitama minnes isikut tõendav dokument ja rasedakaart. Vaata, et sa neid sellel õigel hetkel koju ei unusta.Riided ja hügieenitarbed on sünnitusjärgsel ajal samuti väga olulised ja ka need võiks kotti pista.

20140825175440-70477.jpg

VIDEO! Beebipäevik: Stina ja Reigo tütre sünd

Planeeritud päeva hommikul tulevad Stina ja Reigo Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusosakonna registratuuri, kus Stina haiglasse sisse kirjutatatakse. Talle tehakse KTG ja kontrollitakse emakakaela.
Selgub, et emakakael on 1 cm avatud, mis tähendab, et Stina läheb sünnituseelsesse osakonda ja esilekutsumist alustatakse spetsiaalse tabletiga.

Peale tableti saamist hakkab Stina valutama. Hilisõhtul saab Stina juba sünnitustuppa, sest aktiivne sünnitegevus on alanud.

20140825175601-22179.jpg

VIDEO! Beebipäevik: esimene päev pärast sünnitust

Stina, Reigo ja pisibeebi on nüüdseks saanud natuke aega teineteisega tutvuda ja harjuda.

Siin ta on - meie loo peategelane Anne Sophie!

Stina ütles, et sünnituse lõpus oli ikka raske ja ta oli valmis tegema kõik, et pressimine läbi saaks, aga nii kui beebi rinnale sai, oli see kõik seda väärt.

Väike Anne Sophie sai oma elu esimesed hinded - Apgari hinded suurepärased. Ta kaalus sündides täpselt 3800 grammi ja pikkust oli neiul 52 sentimeetrit

20140825175734-43540.jpg

 VIDEO! Beebipäevik: vastsündinu hooldus

Beebi tundub nii pisike ja habras - alguses võivad värsked lapsevanemad temaga toimetamisel ebakindlust tunda. 
Kindlasti näidatakse värsketele vanematele haiglas peale sünnitust ära, kuidas last sülle võtta, kuidas teda pesta ning tema naba ja silmi puhastada.

20140825175859-82434.jpg

 VIDEO! Beebipäevik: imetamise alustamine

Räägime imetamise algusest. Mida tähele panna ja mida mingites olukordades teha?

20140927205637-65926.jpg

VIDEO! Beebipäevik: esimesed päevad kodus

Beebiga kojutulemine ning esimesed hetked omaette on alati erilised ja on ka aastate pärast meeles.

Millised on esimesed päevad kodus koos Annega?

20140927210410-59812.jpg

VIDEO! Beebipäevik: esimene autosõit

Stina on küll Annega haiglast koju sõitnud, aga ise lapsega koos autos olles roolis istunud ta ei ole ning pelgab seda veidi - mis juhtub siis kui Anne tuju halvaks läheb?

Kui me eelmisel nädalal nägime, kuidas meie värskel perekonnal kodus läheb, vaatame seekord, kuidas nad valmistuvad kodust väljasõiduks. Mida sel puhul tähele panna?

20140927211037-83630.jpg

Kõiki teisi "Beebipäeviku" episoode saad näha SIIT.

 

Mirjam Mirjam 25. Sep 2015, 00:46 Irinaaa

Vot see on sul hea plaan! Hiljemalt järgmiseks hooajaks, eks 😃

Irinaaa Irinaaa 25. Sep 2015, 00:18

Tuleb ruttu rasedaks jääda 😃

Mirjam Mirjam 24. Sep 2015, 17:00 krysslin

Mina mõtlen täpselt sama! Nii kahju, et juba sünnitatud sai... Kõigile, kellel võimalus: PALUN osalege, te ei kahetse seda kindlasti!

24. Sep 2015, 16:51

Aasta tagasi, kui ma just lapseootele jäin, oleks nii-nii käpp olnud 😃 Nüüd natuke hilja ....