VIDEO: Vaata, kuidas reageerib 7-nädalane beebi esimest korda oma ema häält kuuldes

VIDEO: Vaata, kuidas reageerib 7-nädalane beebi esimest korda oma ema häält kuuldes

13. Oct 2014, 08:49 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuuldeaparaadid andsid ühele väikesele vanemate sõnul keskmise kuni raske kuulmispuudega sündinud seitsmenädalasele poisile võimaluse esimest korda elus oma emme häält kuulda. Vaata videost, kuidas beebi sellele reageerib:

Digitaalses kuuldeaparaadis on miljonitest elektrilistest komponentidest koosnev silikoonkiip, mis suudab pidevalt ja reaalajas töödelda ümbritsevaid helisid. See töötab signaalid ümber selgemateks ja paremini kuuldavateks helideks ja saadab need siis edasi kõrva. Kuuldeaparaat suudab teha vahet valjematel ja vajalikel ning soovimatutel tausthelidel ja müral, mille tugevust vähendatakse. Selline helide eristamine annab kandjale võimaluse sarnase kõlaga hääli ja helisid paremini eristada ning ära tunda. Kuuldeaparaatidel on ka sisseehitatud funktsioon, mis tunneb ära eriti valjud, näiteks liiklusest pärinevad helid, mida aparaat ei valjenda. 

Emmede Klubi 

Irinaaa Irinaaa 13. Oct 2014, 21:28

nii armas 😀

13. Oct 2014, 18:02

Olen seda varem ka vaadanud. Aga nüüd ise emana vaadata ikka kuidagi testsugusem. Ja mõtlen, et milline õnnistus, et mu lapsel on kuulmine korras. 😀

Mirjam Mirjam 13. Oct 2014, 11:54 MerleTorim

Mina hakkasin ka pisardama - mis võiks olla ühe ema jaoks suurem rõõm, kui näha oma last esimest korda kuulmas. Imeilus :'😉

13. Oct 2014, 11:10

Lihtsalt ülimalt armas, vaatasime seda videot terve perega ja minul tuli küll pisar silma 😀 Vaatasin ka teisi videosid , mis samal teemal youtubes üleval ja lihtsalt vaimustav-südantsoojendav.