Video: Sündides vaid 370 grammi kaalunud beebi

Video: Sündides vaid 370 grammi kaalunud beebi

05. Aug 2019, 16:48 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui Ellonn Smartti (25) sünnitus 23. rasedusnädalal algas, ütlesid arstid, et suurima tõenäosusega beebi ellu ei jää. 

"Ma nutsin silmad peast välja. Ma olin unistanud ideaalsest rasedusest ja arvasin, et kõik läheb hästi. Kõik mu vastuvõtud läksid hästi, ma olin terve, ma sõin õigesti. Ma tegin kõike nii nagu peab," kommenteeris USA Iowa osariigist pärit Smartt ABC Newsile. 

Arstid olid üllatunud, kui 11. juulil toimunud erakorralise keisrilõike järel neli kuud liiga vara ilmale tulnud ning vaid 370 grammi kaalunud beebipoiss hakkas kohe hingama ja käte-jalgadega vehkima. 

Poiss, kes sai nimeks Jaden Wesley Morrow, viidi viivitamatult kohaliku lastehaigla vastsündinute intensiivraviosakonda. Ta peab haiglas elama umbes novembrini (mil ta oleks tegelikult pidanud ilmale tulema), kuid arvestades ekstreemselt varast sündi ja madalat kaalu läheb Jadenil igati hästi. 

Oma esimesel elunädalal vajas Jaden 14 vereülekannet. Seepärast kutsub tema ema Ellonn kõiki inimesi üles olema veredoonoriks. See on lihtne tegu, mis päästab elusid. 

Kuna USAs puudub riiklik haigekassa tervishoiuteenuste rahastamiseks, on sedavõrd enneaegsena sündinud laps perele suur ootamatu kulu. Kulude katteks on Jadeni perekond alustanud heategevuslikku rahakogumist ühisrahastusplatvormil GoFundMe

Vaata videot Jadenist nädal pärast sündi:

Eesti sünnitusabi ja vastsündinute ellujäämus on üks parimaid terves maailmas. Ka meil on meditsiini abil ellu jäänud beebisid, kes on sündinud 22+ rasedusnädalal, kuid enamasti on nende beebide kaal olnud pisut suurem - vähemalt 500 grammi ligi.