Video: Miks beebit ei tohiks kaua turvahällis hoida

Video: Miks beebit ei tohiks kaua turvahällis hoida

22. Oct 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eesti tuntuim kiropraktik Gerly Truuväärt rääkis ja näitas ETV saates Terevisioon, millistes asendites ei tohiks beebi liiga kaua olla.

Esimesel eluaastal sõidab laps autos turvahällis. Lapse selgroog on toolis kõverdatud. Esimesed paar kuud on selline kumer asend talle normaalne. Siis hakkab aga laps justkui avanema. Hoides last pikalt turvahällis, on see areng häiritud.

"Mida vähem, seda parem. Turvahäll on tegelikult ainult transpordiks," vastas Truuväärt küsimusele kui kaua siis tohib beebit turvahällis hoida.

Aastase lapse lihased on juba tugevad ja ta võib kauem sellises sundasendis olla.

Vaata videot Gerly külastusest Terevisiooni stuudiosse SIIN!

Madiken, Emmede Klubi toimetus Madiken, Emmede Klubi toimetus 23. Oct 2015, 14:09

Meie ka kasutasime poes käies, sest kergkärusse ega poekorvi ei tohi ju panna alla kuuekuust ja mitte istuvat last? Ja turvahälli käeotsas tassida teeb sama välja 😃 Ja beebit ju kahe käega sülle ka ei võta, sest siis ei saa jällegi poes midagi katsuda 😃 Ma ise küll ei usu, et see midagi muudaks, sest mõnel inimesel on koju samapikk tee sõita autoga. Ega siis mujale kolida või end metsa sulgeda ei saa. Pigem ma arvan, et Kerli mõtles lapse asjata hällis hoidmist, ntks et tood hälliga tuppa aga lased seal magada, kasutad kiigutamiseks jne!

22. Oct 2015, 21:18 Miiu Emmedeklubi.ee

no see pooltundi pole hullu 😀

Mirjam Mirjam 22. Oct 2015, 20:20 MerleTorim

Oi, meie küll vahel käime ja loodan, et see harv pooltund toidupoes lapse selga puhta nässu ehk ikka ei keera...

22. Oct 2015, 19:56

Väga hea teema. Mina vaatan ka natukene viltu emade peale, kes poodi lähevad turvahälliga (ratastel). No vaene lapseke, kes peab seal kägaras olema. Pigem ostke sisi kergkäru või miskit, kus saab lapseke mõnusalt sirutada 😀