VIDEO! Elu kaksikutega: Kaksikute imetamine

VIDEO! Elu kaksikutega: Kaksikute imetamine

02. Nov 2016, 11:52 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eelmises osas läksime me Raquelile ja Marekile külla, et teha lähemalt tutvust äsja ilmavalgust näinud kaksikute Rosanna ja Marteniga. Kuna elu kaksikutega on kahtlemata keeruline, kutsusime külla ka ämmaemand Maret Voitese, et värsketele lapsevanematele julgustust pakkuda ja nõuandeid jagada. Tänases osa näeme, kuidas kulgeb  Raquelil kaksikute imetamine.Rosanna ja Marten on oma esimese elunädala olnud nii öelda kombineeritud toitumisel ehk nad saavad nii rinnapiima kui kunsttoitu. Raquelil on aga kindel soov jätkata kindlasti rinnaga imetamist ka edaspidi.

“Mida sagedamini sa imetad, seda rohkem rinda tuleb piima ja seda väiksem on see kunsttoidu vajadus. Mida rohkem sa annad talle kunsttoitu, seda vähem nad stimuleerivad sul rindu, seda vähemaks piima jääb ja ühel hetkel ta lihtsalt kaobki praktiliselt ära,” selgitab ämmaemand Maret Voites rindade füsioloogiat.

Imetamisel on tähtis hoida beebi endale võimalikult lähedal. Tihtipeale kardavad emad, et laps ei saa väga lähestikku olles rinda võttes piisavalt õhku, kuid sellepärast tegelikult muret tundma ei pea. Imetamisel on kõige olulisem, et ema selg oleks sirge ja mugav oleks olla. Istudes imetades tuleks sättida lapse alla padi, et laps oleks täpselt rinna kõrgusel.

Raqueli soovib imetada oma armsaid kaksikuid ühel ajal ning ämmaemand Maret Voites julgustusel ja toel proovisid nad võimalikke asendeid, kuidas seda oleks Raquelil hiljem ka üksi kodus olles võimalikult mugav teha.

Et imetamine sujuks, on lähedaste suhtumine imetamisse väga tähtis. Positiivsest toetusest on emale väga palju abi. Kodus olles saavad isad imetamisel olla abikäteks beebide emale ette kandmisel ja näiteks veepudeli täitmisel.

Ämmaemand Maret Voitesi hinnangul läheb Mareki ja Raquelil vastsündinud kaksikutega väga hästi. “Teie titad on kosunud, te saate hakkama, ainult natukene on mingeid nippe vaja. Kõige olulisem, sul on see soov olemas neid imetada. Kui ikkagi lähed kombineeritud toitumisele, pole ka hullu, nad saavad rinnapiima ka,” julgustab ämmaemand.

Nõu saamiseks on olemas ka toredad imetamisnõustajad, kelle poole võib absoluutselt igasuguste imetamist puudutavate küsimustega igal ajahetkel pöörduda.