VIDEO! "Beebipäeviku" pere jõulutoimetused

VIDEO! "Beebipäeviku" pere jõulutoimetused

21. Dec 2016, 08:35 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Beebipäeviku" peres on jõuluettevalmistused täies hoos. Täna sõidame neile külla ja võtame teidki endaga kaasa:

Jõulupühade ajal on "Beebipäeviku" perel kombeks ühiselt piparkooke küpsetada. Samal ajal kui Jasper piparkoogitaignast endal kõhu peaaegu et täis sõi, sai väike Henri esimest korda tainast rullida. Nii pea kui piparkoogi plaaditäis ahju pistetud, hakkas Kätlin valmistama järgmist tainast. Nimelt meeldib Kätlinile oma jõuluehted ise spetsiaalsest tärklise ja sooda taignast meisterdada.

Samal ajal, kui Kätlin ja Mirjam kuuseehteid köögis meisterdasid, käisid Tambet ja Jasper jõulukuusel järgi ning sättisid selle elutuppa oma kohale paika. Õhtu saabudes asutakse üheskoos kuuske äsja valminud ehetega ka ehtima.

Kätlinile meeldib väga meisterdada ja nii ehivad nende pere jõulukuuske enamjaolt ikka tema enda tehtud kuusekaunistused. Üle-eelmisel aastal heegeldas ta näiteks kuulikesed ja eelmisel aastal kuivastas ahjus apelsinikettaid. Sel aastal meisterdas Kätlin lisaks tärklise ja sooda taignast kuuseehetele ka jõulusokid igale pereliikmele. Igal aastal tuleb mul mingisugune idee, kuskilt tuleb inspiratsioon ja järjest olen midagi nokitsenud,“ räägib Kätlin.

Kuigi Kätini ja Tambeti peres on traditsiooniks igal aastal jõulude ajal üheks õhtuks kokku tulla, tunneb Kätlin, et sellest jääb õige jõulutunde saavutamiseks tema jaoks siiski väheks. „Seda jõulumaagiat või võlu on kaduma läinud sellepärast, et see üks õhtu ei tekita seda lihtsalt, aga enda perega ma üritangi niimoodi, et mul endale meeldib väga meisterdada ja ma loodan, et  lapsed ka kasvades aina rohkem tulevad sellega kaasa, et see on siis kõige minulikum viis seda jõulutunnet luua,“ jutustab Kätlin.

Nagu ilmselt peaaegu kõigi kodudes, nii külastab ka Beebipäeviku perekonda kord aastas jõuluvana, mis sest, et mõned aastad ei ole nad jõuluvana näinud ja päkapikud on pakid ise kohale toonud. Jõuluvana külla tulemisega seoses meenub Kätlinile tore lugu lapsepõlvest: „ Jõuluvana isiklikult käis kohal nii ühe aasta tagant, et üks aasta käis ja siis järgmisel aastal tulid päkapikud. Ühel aastal hakkasid ema ja tädi valmistuma jõuluvana tulekuks, panid kingipaki valmis tänutäheks ja siis mina vaidlesin vastu, et see ei ole see aasta, et alles eelmine aasta käis, et ta ei tule sellel aastal, aga muidugi ta tuli ja tuli koos päkapikuga ja oli väga-väga tore.“

Üks asi, millest ei saa jõuludel ajal üle ega ümber on toit. Õhtusöögil, mil kohtuvad kallid sugulased, serveeritakse tihtipeale just perekonnalemmikuid. Mirjam uuris Kätlinilt ja Tambetilt, mis on nende jaoks jõululaual see, mida nad aastaringselt kõige rohkem ootavad?

„Pardiliha,“ vastab Tambet konkreetselt. Kuigi Tambeti peres süüakse jõulualauas tavapäraselt ka sealiha, ootab tema just kõige rohkem pardiliha. Kätlin on see-eest juba lapsest saati olnud see, kes marineeritud kõrvitsa kausi tühjaks sööb ja ta peab just seda oma lemmikuks.

Kui Mirjam küsis Kätlinilt, mis on tema suurim soov, vastas ta, et neil oleks aega, et perega ühiselt aeg maha võtta ja teineteist tõeliselt nautida. See on ilmselt see,  mida enamik peresid soovib. Et aega oleks, tuleb aeg võtta. Ka teie, armsad sõbrad, võtke aega, et oma lähedastega koos olla. Soovime teile mõnusaid pühi!