VIDEO! Beebipäevik: Vastsündinu pildistamine

VIDEO! Beebipäevik: Vastsündinu pildistamine

06. Jul 2016, 08:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

Beebide vastusündinuiga on üürike.

Oma imeilusa lapse esimesi elupäevi on hea meenutada läbi piltide. Professionaalne pikaajalise kogemusega beebide fotograaf Nele Tasane jäädvustas Valge Stuudios ka meie äsja sündinud Beebipäeviku peakangelase tema elu esimestel nädalatel:


 

Kuni kümnepäevast beebit on eriti mõnus pildistada, kuna sellises vanuses beebid enamjaolt üksnes magavad ja neid on lihtsam sättida. Fotosessioonidel ajalist piirangut ei ole ning tegutsetakse vastavalt beebi vajadustele. Spetsiaalselt beebidele loodud Valge Stuudios on olemas koht mähkmevahetuseks ja on võimalik oma beebit ka mugavalt toita. Isegi toatemperatuur on kohandatud vastusündinule meelepäraselt kolmekümnekraadiseks.

Pildistama tulles võiks beebil on seljas nii vähe riideid kui võimalik ja riided võiksid olla sellised, mida ei pea beebil üle pea seljast ära võtma. Kui beebi näiteks stuudiosse saabudes magab, on teda võimalik lahti riietada ka ilma tema und liialt segamata. Nii valmivadki juba esimesed magava beebi kaadrid.

Et aga väike armas beebi pärast fotolt ka välja paistaks, on oluline beebi ümbrus. Valge Stuudios pildistades garanteerib Nele suurepärase tulemuse iga kord. Seal on kasutusel üksnes loomulik päevavalgus ning beebit ei ümbritse piltidel kunagi midagi üleliigset.

Vastsündinu fotosessioonidel pildistab Nele nii beebit üksinda kui koos ema-isaga ja kui õed-vennadki on stuudios kaasas, siis ka nendega koos. Pildistama tulles ei pea teadma, kuidas täpselt poseerida. Nele juhendab ja sätib ise kõik õigetesse asenditesse.
 
Väikese Henri seedimisega on kõik kõige paremas korras. Rinnapiimalapsele kohaselt on tema kakamine ettearvamatu. Sellel fotosessioonil said kõik asjaosalised oma käed natuke kakaseks, aga ka see on vastsündinu pildistamise loomulikuks osaks ega heiduta profesionaalselt fotograafi. Nele sõnul ei ole mitte ühelgi lapsevanemal beebiga pildistama tulles muretsemiseks põhjust. Kuidas aga tundsid end Kätlin ja Tambet fotosessioonile tulles?

20160705211416-20617.jpg 

“Mina ikka pabistasin või noh, selline elevus ja närv oli natuke sees, et kuidas kõik sujub, aga tegelikult ei ole mitte mingit põhjust. Peab just ise olema võimalikult rahulik ja siis on beebi ka rahulik ja kõik sujub,” kirjeldab Kätlin oma emotsioone.

Kätlin ja Tambet jäid järjekordselt Valge Stuudios pildistamisega ääretult rahule ning kiidavad nii stuudio hubasust kui fotograafi professionaalsust. Kui soovid sinagi sellist kogemust enda mälestustepagasisse, siis pea meeles, et vastsündinu fotosessiooniaeg tuleb aegsasti broneerida juba lapseootusajal.

Järgmisel korral vaatame, mis erilisi nippe jagab Kätlinile ja Tambetile lapsekandmisnõustaja vastsündinu kandmiseks.


20160705210918-10048.jpg