VIDEO! Beebipäevik: Seks ja intiimsus raseduse ajal

VIDEO! Beebipäevik: Seks ja intiimsus raseduse ajal

13. Feb 2016, 11:11 Emmede Klubi Emmede Klubi

Seks ja intiimsus on suhtes olulised. Lapsevanemateks saades võivad aga need olulised asjad tagaplaanile jääda. Seda enam, kui perre sünnib lühikese vahe järel ka veel teine laps.

Täna on Kätlinile ja Tambetile külla tulnud seksuoloog ja naistearst dr Mare Pruks, et rääkida seksist ja lähedusest raseduse ajal.

Kuigi Kätlin ja Tambet armastavad teineteist ja on teineteise suhtes hoolivad, tõdeb Tambet, et suhte algusaja särtsu sooviks ta tagasi. Nii soovitabki dr Pruks noorpaaril ühe asjana proovida ja meeles pidada ning ühiselt olemise aega leida, et püüda seda särtsu ja sära suhtesse tagasi tuua.

Samuti soovitab ta kõikidel paaridel meeles pidada ja hoida elus oma perekonnas kallistamise kommet, kui kokku saadatakse ja lahku minnakse. „Oma kiindumust, tähelepanu ja hoidmist saab väljendada ka ühegi sõnata, lihtsalt mõne liigutusega. Nii nagu sa paned oma käe ümber oma naise, näidates sellega oma tähelepanu, hellust ja ühtekuuluvust,“ soovitab Pruks. Paaridel, kellel ei lähe hästi, lõpetavad puudutamise.

Nagu enamikes pikaajalistes suhetes, esineb ka Kätlinil ja Tambetil vahel kergemaid kommunikatsiooniprobleeme ja alati ei õnnestu omavahel suud puhtaks rääkida. „See on selline väikene vimm, mis vahetevahel jääb sisse. Teoorias peaks see inimeste seksuaalsuhteid natukene pärssima. Eriti veel, kui naisel on selline väikene viha, natukene vimma seal vahel, siis päris lähedust ei saa,“ ütleb Pruks. Lahendamata probleemid ja mured pärsivad lisaks emotsionaalse läheduse saavutamisele ka füüsilist lähedust.

Füüsilise läheduse vajadust tunnevad nii Kätlin kui Tambet üsna võrdselt ja Kätlin tunnistab, et raseduse ajal tunneb ta end veelgi aktiivsemana. Dr Mare Pruksi sõnul võibki rasedatel tekkida hormoonide muutusest seksuaalse iha tõus. „Rinnad on tundlikumad, tupes on rohkem voolust ja meeleolu on ka võibolla rahulikum, kuna paarisuhe on kindlam,“ sõnab Pruks. Rasedad on talle öelnud, et seks tundub parem ja ahvatlevam just lapseootusajal.

Hoolimata lühikese vahega järjestikulistele rasedustele, pausidele seksis, vähesele ühisele ajale ja pisikestele takistustele omavahelises suhtlemises, on Kätlini ja Tambeti suhe tugev ja mõlemad osapooled valmis pingutusi tegema, et suhe veelgi parem oleks. Dr Mare Pruks julgustab paare oma vajadustest omavahel rääkima ning soovitab kõigil pikaajalistes suhetes olevatel paaridel leppida asjaoluga, et seks ei pruugi sugugi alati spontaanselt toimuda ning ühised intiimsed hetked tuleks hoopis ette planeerida. 

20160427121232-12077.jpg