VIDEO! Beebipäevik: Kätlini fotonipid ja piltide talletamine fotoraamatusse

VIDEO! Beebipäevik: Kätlini fotonipid ja piltide talletamine fotoraamatusse

28. Sep 2016, 11:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

Oma laste kasvamisega seonduvate mälestuste talletamine on oluline iga lapsevanema jaoks. Kätlini jaoks on pildistamine aga lausa väga südamelähedane tegevus.

Beebipäevikus on varemgi juttu tulnud sellest, et Beebipäeviku pereema Kätlin armastab väga pildistada. Kätlin rääkis meile natuke lähemalt, miks ta üldse pilte teeb:

Kuigi pilte on Kätlinile alati meeldinud teha, sai ta alles enne Jasperi sündi endale päris oma peegelkaamera. Ta tunnistab ka, et esialgu ta ei osanud sellega väga midagi teha, aga tasapisi hakkas ta sellest hetkest peale õppima. Pärast esimeste ilusate piltide kätte saamist hakkas ka entusiasmi juurde tulema. „Nüüdseks on see mul tõeline hobi ja nauding, ei ole ainult selline igapäevane laste jäädvustamine, vaid olen seda teinud ka teiste jaoks ja see pakub mul endale südamele ka midagi,“ kirjeldab Kätlin.

Kuidas aga Kätlin neid imeilusaid pildikesi siis ikkagi teeb ja mida soovitab ta teistele kodus pildistajatele?

„Hästi oluline on see, et kui sa pildistad, siis sa teeksid seda lapse kõrguselt ehk siis sa ei seisa püsti, vaid lasedki ennast põlvini või kus iganes tasandil laps on, et silmad oleksid sama kõrgel. Teiseks, on oluline ka valgus. Kui valgus tuleb aknast, hea loomulik valgus, siis vaadata, et see langeks lapsele näkku, mitte ei tuleks, ei pildistaks vastu valgust. Ja kolmandaks on hästi oluline see, et ei jätaks peale ebavajalikke asju. Et kui sa pildistad last, siis otsusta, kas teed portreepildi ta näost või jätad ta üleni pildile, aga see on ka kõik. Ära jäta poolt tuba taustaks, siis ei ole see just eriti kena pärast,“ jagab Kätlin lahkelt soovitusi.

Väikeste lastega võib põnevat, ilusat ja toredat juhtuda iga päev, seega koguneb fotojäädvustusi väga kiiresti väga palju. Beebipäeviku perekond ei ole selles osas erandiks. Mida teevad oma piltidega nemad?

Kätlin tunnistab, et üldiselt on pildid jäänud arvutisse lihtsalt seisma. Ta küll jagab oma jäädvustusi Facebookis ja oma blogis, kuid pärast seda ei juhtu nendega enam midagi. Hiljuti avastas ta aga enda jaoks fotoraamatud.

 „Nendest ma olen hetkel väga vaimustuses, sest vanasti ma kogu aeg mõtlesin, et peab pildid ilmutama ja siis sättima sinna raamatusse ja see tundus nii pikk ja vaevaline protsess, ega ma väga ei teinud seda, aga neid fotoraamatuid on niivõrd mugav teha,“ õhkab Kätlin. Eriti tore on fotoraamatute tegemise juures see, et saad juba arvutiekraanilt näha, milline on lõpptulemus. Nüüdseks on Kätlin juba mõned fotoraamatud endale tellinud ning plaanib ka edaspidi sellesse oma aega investeerida.

Kätlin koostas Zoombook.ee veebilehel endale kaks imeilusat fotoraamatut, millest üks peidab endas fotograaf Nele Tasase jäädvustusi ja teine tema enda tehtud fotosid.

Järgmises Beebipäeviku episoodis vaatame, kuidas Kätlin esimest korda pärast sünnitust trenni teeb.

20160928111925-90563.jpg