VIDEO! Beebipäevik: Jasperi ja Henriga ujumas

VIDEO! Beebipäevik: Jasperi ja Henriga ujumas

08. Feb 2017, 14:31 Emmede Klubi Emmede Klubi

Külmad talveilmad ja hämarad päevad on kohale jõudnud. Seepärast tuleb leida üha enam tegevusi siseruumides, mis hoiaks erksana nii ema-isa kui ka lapsed. Täna on Beebipäeviku pere otsustanud Pelgulinna Sünnitusmaja perekeskuses ühiselt mõnusasse sooja basseini hüpata. Kuna tegemist ei ole mitte vaid Henri esimese ujumisega, vaid on ka esimene kord, mil pere ühiselt neljakesi basseini külastab, on neid juhendamas beebide ujutaja Tiina Kaitsa:

 

„Liiga palju ei ole mõtet aidata väikese lapse ujumisel,“ ütleb Kaitsa. Ta annab Kätlinile ja Tambetile juhiseid, kuidas nii väikest Henrit kui juba pisut suuremat Jasperit ujumisel kõige paremini toetada, lastes neil samal ajal ka üsna vabalt liikuda.

Pool tundi möödub ühises basseinis koos juhendajaga väga kiirelt ning eeldab ka vanematepoolset aktiivsust, et võimalikult palju huvitavaid asju oma lastega järele proovida.

Beebide ujutaja Tiina Kaitsa juhendamisel proovisid nii Jasper kui Henri oma ema ja isa toel ära erinevaid taskaaluharjutusi ja sukeldumise.

Vees olles tuleks beebit julgustada ning vältida igasugu ehmatavate häälitsuste tegemist, et beebi tunneks end uues olukorras võimalikult hästi.

Ujumine on suurepärane võimalus ühiselt toredasti aega veeta. Pool tundi väikeses basseinis ujumist on ka korraliku trenni eest nii lastele kui nende vanematele.