VIDEO! Beebipäevik: Henri ja Jasperiga loovustoas

VIDEO! Beebipäevik: Henri ja Jasperiga loovustoas

12. Nov 2016, 12:26 Emmede Klubi Emmede Klubi

Emmede Klubis küsitakse meie käest tihti, millal on õige aeg minna lapsega koos huviringi ja kas ehk beebiga ei ole liiga vara käia kunstitundides. Täna oleme koos Beebipäeviku pere ja väikeste vendade Henri ja Jasperiga koos tulnud Loovustuppa, kus väikesed vennakesed saavad koos kunsti teha.

Beebide loovustuba on Eesti esimene beebikool, mille eesmärk on pakkuda lastele alates kuuendast elukuust kuni kuuenda eluaastani arendavat käelist tegevust.

Loovustuba on paindlik ja perekeskne ning just selleks, et ühiste ettevõtmiste läbi peresidemed saaksid tihedalt säilitatud, toimuvad loovustunnid segarühmades, kuhu on oodatud igas vanuses pereliikmed.

Loovustoas arendatakse laste meeli läbi laulu, käeliste harjutuste, erinevate looduslike elementide katsumise ja loomulikult ka lastes lastel vabalt looduslike abivahenditega paberile või lõuendile käte ja jalgade abil maalida. Sel korral said lapsed näiteks katsuda, maitsta ja paberile määrida kartulitärklise kisselli ja kodumaised marju.

Loovustunni kõige põnevam hetk saabus kahtlemata aga siis, kui põrandale valati suur hunnik täiesti tavalist jahu. Kodustes tingimustes on jahus püherdamine ilmselt väga harv juhus.

Kõik loovustundides kasutatavad materjalid ja töövahendid on turvalised, läbiproovitud ja lastesõbralikud. Kõik, millega laps või tema riided kokku puutuvad on veega maha pestavad ja pesta saab pärast tunni lõppemist ka koha peal.

Loovustoa võtmesõnaks on loovustundide juhendaja Christina Lääni sõnul tegutsemine.  “Me töötame nõnda, et meist jääb küll väga palju ilusat, aga tegelikult me töötame kehaga ja meie töö eesmärk on katsetada, tegeleda, osaleda protsessis. Nautida seda protsessi ja seeläbi arendada oma sõrmekesi, jalakesi ja tegelikult on meie põhieesmärk on meie ajukene, et siia tekiks väga palju puuvõrakesi, et me saaks suureks ja ilusaks, et me räägiks puhta ja selge häälega, et meie r-tähed sünniks õigel ajal või kohe, kui need saabuvad,” kirjeldab Lään loovustundide eesmärke.

Kuigi loovustunnid ei ole suunatud tulemusele, vaid protsessile, on teinekord lõpptulemus siiski uskumatult kaunis. Seetõttu on loovustoa üheks toredaks traditsiooniks saanud lastetöödenäitused. Beebipäeviku perekonna jaoks oli aga selline perekondlik loovustund esmakordne kogemus. Huvitav, kuidas nad rahule jäid?

Beebipäeviku perekond jäi loovustunnis kogetuga väga rahule. “Väga äge oli, väga ootamatu. Ma ei olnud üldse valmis selliseks mürgliks, aga just nagu väga äge. Kodus ju ei tee selliseid asju, kes see koristab,” ütleb Henri ja Jasperi ema Kätlin.

Beebipäeviku järgmises episoodis räägime aga sellisest ülipõnevast teemast nagu beebide unekool.

Kallid sõbrad! Emmedeklubi loosib välja ühe loovustunni kinkekaardi kõigi vahel, kes jagavad ülalpool nähtavat videot Facebookis, hakkavad Facebookis Loovustoa sõbraks ning vajutavad neile “like.”

20161111152134-91969.jpg