VIDEO! Beebipäevik: Henri 1. sünnipäev

VIDEO! Beebipäevik: Henri 1. sünnipäev

08. Mar 2017, 10:36 Emmede Klubi Emmede Klubi

Beebipäeviku peategelane Henri tähistab esimest sünnipäeva ja sellega saab läbi ka Beebipäeviku projekt. Tänases, selle hooaja viimases episoodis läheme valgesse stuudiosse külla fotograaf Nele Tasasele, kes jäädvustab selle olulise sündmuse piltidele:

„Väike Henri on saanud üheaastaseks ja nad käisid siin Valge stuudios, siis kui ta oli alles kõhus, pildistati ootust, siis käisin mina sünnituse juures ja võtsime kõik koos võttegrupiga Henri vastu ja tegime mõned pildid, kui Henri oli kuuepäevane uuesti siin stuudios ja nüüd on ta siis saanud üheaastaseks ja teeme siis sellise projekti lõpetamise pildistamise,“ kirjeldab fotograaf Nele Tasane.

Väikeste lastega võib kaamera ees poseerimine olla küllalt keeruline ja pikaldane protsess. Seda enam, kui poseerida tuleb kahe kaamera ja terve võttemeeskonna slime all. Õnneks oskab meie Beebipäeviku pere igas olukorras rõõmsat meelt hoida.

Henri sünnipäeva tähistamiseks laulsime ühiselt koos võttegrupiga talle sünnipäevalaulu ning loomulikult ei puudunud ka üks korralik sünnipäevatort.

Fotograaf Nele räägib, et selline tordiga sünnipäeva tähistamist tehakse fotostuudios harva, aga kui kellelegi on soovi, siis on selleks võimalus olemas. „Meil kõigil on aega murdosa sekundit. Minul aega murdosa sekund, sinul aega murdosa sekund, kui sa seda tood, see hetk, kui sa ta sinna tordi juurde paned ja siis sa pead olema ise sealt läinud ja olema valmis kõigeks,“ tutvustab Nele tegevuskava enne tordi välja toomist.

Väike Henri väga hoogu tordiga ei läinud, kuid sai siiski peaaegu kõik kehaosad pisut tordiseks. Kui pildid tehtud ja tort maitstud, ei ole jäänud üle teha muud kui vaadata tagasi möödunud aastale.

„Tegelikult terve see projekt oli ikka meeletult vahva. Minult on ikka vahel küsitud, mis me saame selle eest, aga tegelikult kõik need filmimised, kõik need episoodid, kus me oleme käinud, mis me oleme teinud, see ongi kõik niivõrd lahe olnud, et ma ei ole pidanud selle eest ekstra midagi saama,“ kirjeldab Beebipäeviku pereema Kätlin.

Kätlin meenutab, et raseduse ajal oli suureks väärtuseks tema jaoks psühholoogi juures käimine, kuna saadi head nõu, kuidas Jasperit beebi tulekuks ette valmistada. Samal ajal oli aga Kätlinil suur hirm sünnituse ees tänu Jasperiga kogetule ja selles osas oli Beebipäeviku projektist Kätlini sõnul väga suur abi.

„Kõigepealt käisin ma joogas, kus ma õppisin valuga toime tulema. Ma veel jätkasin pärast seda joogas käimist ja sain veel rohkem seda kindlust juurde. Kindlasti oli väga suur abi ka Maretist, sest Maretiga ma sain juba enne ju tuttavaks, ta sai mulle väga omaks, lisaks tegime veel ennem sünnitust temaga veel n-ö kujutletavalt sünnituse läbi, mis ka väga leevendas mu hirme ja see kõik viiski lõpuks sinna välja, et meil oli väga-väga ilus kogemus, mida tegi veel ilusamaks tegelikult see, et oligi Maret kohal ja Stina ja Andreas ja kõik see tekitas lõpuks selle tuned, et me olime nagu sõbrad koos. See oli tegelikult selles mõttes veidikene imelik, et kui sa mõtled sünnitusel sõpradega olla, aga sel hetkel see oli kõik väga loomulik,“ kirjeldab Kätlin oma kogemust.

Sünnitusel oli juures loomulikult ka fotograaf Nele, kes oli Kätlinile toeks ja kelle käte läbi sündisid imeilusad pildid, mis Kätlinile väga südamesse läksid.

Kuigi Kätlinil oli beebi kandja ja sünnitajana projektis keskne roll, sai ka pereisa Tambet enamikel juhtudel aktiivselt kõike kaasa teha.

„Meie pere jaoks oli väga fun. Sai uusi kogemusi, argipäeva elust sai välja, sai käia igal pool perenõustamistes, seksuoloog käis meil külas, ujumas käisime, imetamisnõustamises käisime... Super oli! Soovitan kõigile. Väga ägedad võttepäevad olid ja jumala pull seltskond oli üheskoos, kes seda jäädvustasid,“ räägib Tambet.

„Minu meelest on ka väga super just see, et me oleme nii toredate inimestega tuttavaks saanud,“ on Kätlin nõus.