VIDEO! Beebipäevik: Esimene päev pärast sünnitust

VIDEO! Beebipäevik: Esimene päev pärast sünnitust

25. May 2016, 10:17 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kätlin, Tambet ja nende värske beebi on saanud nüüdseks omavahel teineteisega juba natukene aega tutvuda ja harjuda. Käisime õnnelikul perekonnal haiglas külas, et uurida, millised on Kätlini ja Tambeti emotsioonid pärast sünnitust.
 
Kätlin jäi oma teise sünnitusega väga rahule. Kuigi haiglasse tulek oli selle võrra keerulisem, et tuhud olid juba päris tihedad, tundis Kätlin, et kõik toimus kiiresti ja see mõte andis talle jõudu juurde. Tagasi vaadates on tal hea meel, et niivõrd kaua kodus otsustas olla enne haiglasse minemist.
Kätlin ja Tambet said haiglas oma beebi sündimist oodata vaid umbes pool tundi. Sünnituse lõppfaas kulges kiirelt ja muretult. Ka Kätlin nentis, et tundis end sel korral sünnitades kindlamalt. Tambet sai talle toeks olla algusest lõpuni.

Ka Tambeti emotsioonid on sünnitusele järgneval päeval positiivsed. Talle tundus, et sel korral oli sünnitus teistsugune ̶ kiirem ja emotsionaalsem. Tambet tundis ennast sel korral ka enesekindlamalt.

Tambetile oli tugiisiku loengust kasu. Kodus olles sai ta mõnda harjutust Kätlini peal proovida ja Kätlinil oli sellest ka abi. Haiglas olles tundis Kätlin, et suureks toeks oli Tambetil käest kinni hoidmine. Nii nad üheskoos käsikäes tervitasidki oma teist pojakest.

Pisibeebi kaalus sündides 3690 g ja oli 53 cm pikk. Pisike sünnipäevalaps ja tema vanemad tunnevad ennast esimesel ühisel päeval siinpool kõhtu väga hästi. Nii beebi kui emme harjutavad tasapisi ka rinnaga imetamist.

Selline see meie loo peategelane ongi. Kas pole mitte armas? Järgmine kord vaatame, kuidas ämmaemand jagab perekonnaga olulisi beebihoolduse teadmisi.