VIDEO! Beebipäevik: esimene autosõit

24. Sep 2014, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Stina on küll Annega haiglast koju sõitnud, aga ise lapsega koos autos olles roolis istunud ta ei ole ning pelgab seda veidi - mis juhtub siis kui Anne tuju halvaks läheb?

Kui me eelmisel nädalal nägime, kuidas meie värskel perekonnal kodus läheb, vaatame seekord, kuidas nad valmistuvad kodust väljasõiduks. Mida sel puhul tähele panna?

Beebi on veel väike ja õues ei ole palav, mis tähendab, et enne välja astumist tuleks Annele veidi soojemad riided selga panna.
Selle jaoks on Stinal talle olemas imepehme roosa kombekas, mida on hea toariietele peale tõmmata.

Anne on veel nii pisike, et kõik asjad tunduvad talle nii suured, aga tal on seal kombekas jällegi väga hea mõnusalt soe.
Autosõidule minnes on lapse turvalisust silmas pidades kõige olulisem asi turvahäll. Ilma selleta ei tohiks nii väikest last autos üldse sõidutada. Kuigi ta tundub nii väike ja õrn, et tahaks teda vaid oma kaitsvas süles hoida, kaitseb autos teda siiski turvahäll kõige paremini.

Kui laps on riides ja turvahällis, olemegi reisiks valmis, on jäänud on veel vaid tool autosse kinnitada.
Alla aastane laps peaks kindlasti autos sõitma seljaga sõidusuunas. Ideaalis soovitatakse last sedapidi sõidutada isegi 4 esimest eluaastat, sest nii on oht lapse kaela vigasaamiseks viis korda väiksem kui sõidusuunas istudes.
Lisaks tooli enda turvalisusele jälgi ka seda, et sa kinnitaksid tooli õigesti.

Kui lapse turvahäll on autos korralikult kinni pandud, võibki sõit alata!

Kuhu Stina, Reigo ja Anne sõitsid, jäägu praegu üllatuseks! Vaata meid järgmisel nädalal ja saad teada!

Greetel Lee


20140821122159-45910.jpg

24. Sep 2014, 18:20

Väga tore, et videot parandati. Kuid siin saab ka veidi norida. Turvahälli autosse kinnitamise koht on nüüd õige, kuid selleks valiti veidi kehva eksemplar. Näidatud Chicco turvahäll kinnitatakse veidi teisiti, kui harjumuspärane turvahäll, kui kasutada 3-punkti turvavööd. Kindlasti peab juurde märkima, et enne turvahälli kasutamist peab põhjalikult tutvuma kasutusjuhendiga, sest igal firmal on oma väike "veidrus" ja erisus. Teine asi on turvarihmade paigutamise ja pingutamise koht. Hea moodus kontrollimaks õiget turvarihmade pingutust on kui turvarihma ja lapse rangluu vahele mahub üks sõrm. Nii on turvarihmad piisavalt tihedalt vastu last.
Turvahälli ja turvatooli kasutamine on vägagi keeruline ja raske teema. Sellest peab rääkima veel ja veel. Aga kiitus Emmedeklubile, et nad on võtnud vaevaks seda teemat käsitleda ja loodetavasti tehakse veel õppevideosi.

Mirjam Mirjam 24. Sep 2014, 13:19

Sellel nädalal laeti üles autosõiduvideo muudetud versioon, kus on näidatud turvahälli korrektset kinnitamist. Esimeses videos ei olnud kõik päris nii nagu pidi ja arusaamatuste vältimiseks tehti video pisut ümber. 😀

24. Sep 2014, 12:33

Kas see on nüüd selle nädala video? Minu meelest oli see juba üles laetus enne beebi pildistamist.

11. Sep 2014, 20:21

Video on väga hea õppematerjal kuidas ei tohi turvahälli kasutada. Kõik on valesti tehtud.

11. Sep 2014, 10:07

Jälle üks tore klipp!😀