VIDEO! Beebipäevik: Beebiriiete valik Lindexis

22. Oct 2014, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Alles see oli, kui meie loo peategelane ilmavalgust nägi ja kõik riided talle nii suured tundusid. Nüüdseks on Anne nendest aga välja kasvanud ja on aeg uusi valima minna. Seekord on meie loo peategelased tulnud Viru tänaval asuvasse Lindexisse, Annele jahedamateks ilmadeks riideid valima.

Kui läheb juba jahedaks, on kõge parem lahendus kõikvõimalikud puuvillased ja pehmed materjalid. Beebidele on kõige targem valik pikkade varrukatega puuvillane bodi, millel on hõlmikkinnitus.

Värsketele lapsevanematele tundub beebi veel nii õrn ja habras ning ei tahaks teda riietades väga venitada ja väänata. Selles olukorras on hõlmikbodid kõige mugavamad, sest neid on lihtsam lapsele selga panna ja seljast ära võtta.

Jahedamal ajal on hea mõte toariiete alla ilma varrukateta maikalaadne bodi panna. Tänu sellele on lapse keha soojas ja kui pealmine riidekiht peaks määrduma, püsib alumine kiht, mis on keha lähedal, puhas. Ka riideid vahetades on lapsel jahedas toas soojem ja mõnusam olla.

Pealisriiete valikul tuleb lähtuda sellest, kui kaua ja kus on plaanis viibida. Kui ees ootab pikem autosõit, ei ole hea last liiga paksult riidesse panna, tal hakkab palav, mille tulemusena ta hakkab higistama ja võib hoopiski külmetuda. Lisaks on tal väga ebamugav. Autoreisidel on väga mugav kasutada spetsiaalset soojakotti, mille saab turvatooli panna ning nii saad Sa lapsel sõidu ajal soojakoti mugavaltl lahti teha ja kui on aeg õue minna, piisab lihtsalt luku kinnitõmbamisest.

Kui autosõidul piisab kergematest riietest, tuleb õue minnes lapse riietamisel lähtuda sellest, et tal võiks olla seljas üks kiht rohkem riideid kui Sinul endal. Ära unusta ka seda, et vankris on umbes 10 kraadi soojem kui on välistemperatuur.

Ongi selleks korraks riided valitud ning aeg kassasse suunduda. Beebiriiete valik on suur ja üks asi on armsam kui teine. Annele sai selleks korraks riided valitud ning ta on nüüd jahedamate ilmade tulekuks valmis.

Mida teie värsketele lapsevanematele riietevalikul soovitaksite ja mida ise beebiriietel puhul oluliseks peate?

Järgmisel korral näeme aga kuidas Anne terve perega ujuma läheb.

20141021225112-70499.jpg

26. Oct 2014, 11:45

Minu lapsele sobivad kõige paremini hõlmikbodyd, sest talle ei meeldi üldse, et ülepea tõmmatake midagi. Soovitantudukombesid,millel jalaotsad kinni. 😀

Irinaaa Irinaaa 22. Oct 2014, 23:42

Mullele meeldis alguses kodus kasutada kõige rohkem toa/tudukombesid. Hõlmikbodyd ei meeldinud, sobisid paremini üle pea käivad bodyd, aga siis peab jälgima et trukkidega oleks, muidu venib kaelus suht kiiresti välja

22. Oct 2014, 08:52

Pean oluliseks,et tital oleks endal võimalikult mugav riiete selga panek. Kuna poolt rasedust läbi,siis ongi see just millele tähelepanu hakata pöörama. Pisikesele riided.

22. Oct 2014, 08:02

Mida mina pean oluliseks riietevalikul ? Algul kindlasti oleks mugavamad sipupüksid ja hõlmikbodyd. Minu jaoks asendamatud, kuna palju lihtsam on last riietada ja ei pea väänama ja pöörama pisikest. Lisaks kipuvad vanemad last üleriietama ehk siis liiga palju riideid , lapsel halb. Tean, et lapsel tuleb katsuda kukla tagant temperatuuri , kui tundub väga soe-kuum, siis lapsel palav.