VIDEO! Beebipäevik: Beebimassaaž

VIDEO! Beebipäevik: Beebimassaaž

17. Aug 2016, 08:02 Emmede Klubi Emmede Klubi

Massaaž on parim vahend pakkumaks vastsündinud beebile lähedust ja puudutusi, mida ta väga tahab ja vajab. Meie Beebipäeviku perekonna pesamuna Henri on nüüdseks juba kahekuune ja massöör Mareta Adamson-Rüütel on Kätlinile, Tambetile ja väikesele Henrile täna külla tulnud, et Kätlinit pisikese beebi masseerimisel juhendada.

 

Oma elu esimesel eluaastal teevad beebid suuri arenguhüppeid ning vajavad erinevatel arenguetappidel ka erisugust lähenemist. Massaaži abil on võimalik oma pisikese beebi arenemisele kaasa aidata.

Oma beebit võib ja peakski kõhuli panema juba sünnist saati. Ka teisel elukuul on kõhuli olemine beebi jaoks oluline. “Üks minut-poolteist ega rohkem ei olegi eriti tarvis,” soovitab massöör.

Kui ka beebi kaela, nägu ja pead regulaarselt silitada ja paitada, harjub beebi kergemini mütsi pähe panemise protseduuriga, mis võib mõningatel juhtudel beebisid esimestel elukuudel väga häirida.

Massaaži aitab beebil parandada vereringet ja tagab rahlikuma, kosutavama ning täisväärtuslikuma une. “Pärast massaaž tavaliselt lapsed magavad hästi ilusa pika-pika une. Kui kelleaaeg on õige valitud, koht on sobiv ja pärast toitmist üks 30-40 pärast teha massaaži, siis tuleb väga hea uni,” kinnitab Adamson-Rüütel.

Igapäevased pehmed paitused ja silitused on väga teretulnud. Kuskil kaks korda nädalas võiks aga võtta aega ja teha oma beebile üks intensiivsem silitamise-massaaž, kus võiks juba natuke rohkem erinevaid võtteid kasutada. Intensiivsemaks massaažiks sobib ideaalselt pisike massaažipall, mis aitab anda lihastele juurde head toonust ja parandada vereringet.

Et väikese beebi esimesed elukuud oleksid talle võimalikult mõnusad ja toredad, tasub igal juhul tuua oma igapäevaste toimetuse juurde ka väike massaaž!

20160816010322-46725.jpg