VIDEO! Beebiminutid: Isa-beebi võimlemine

VIDEO! Beebiminutid: Isa-beebi võimlemine

29. Dec 2015, 08:10 Emmede Klubi Emmede Klubi

Erilist emotsionaalset sidet, mis kujuneb esimesel eluaastal lapse ja vanema vahel nimetatakse kiindumussuhteks. Uuringud näitavad, et isa on lapse arengus sama oluline kui ema - kui vanemad selleks võimaluse annavad, areneb lapsel kiindumussuhe mõlema vanemaga.

Kui isa armastab last tingimusteta ning on lapsega emotsionaalses kontaktis, on kiindumus tema ja lapse vahel sama soe ja turvaline kui lapse ja ema vahel. 
Kiindumussuhte kinnistamiseks on soovitatav lapsega võimalikult palju tegeleda. Üheks võimaluseks on osaleda rühmatundides. Pelgulinna Sünnitusmaja Perekeskuses toimuvad isadele ja beebidele rühmavõimlemised. Õpetaja Solvi Kruusi sõnul on isa-beebi võimlemise põhieesmärgiks olla oma lapsega koos. Seda parem, et koos ollakse ka lapsele kasulikul moel.


 

Harjutused ja võimlemine aita­vad kaasa lapse eakohasele kasvamisele, et beebi läbiks kõik arenguetapid õigel ajal ning lihastoonus oleks hea. Loopimiste­ ja äkiliste harjutustega tasuks kodus pigem piiri pidada. Asja­tundmatu võimlemine võib pahatihti lapsele hoopiski viga teha.