VIDEO! Beebiminutid: Võimlemistund beebile koos Vello Vaheriga

VIDEO! Beebiminutid: Võimlemistund beebile koos Vello Vaheriga

09. Mar 2016, 11:10 Emmede Klubi Emmede Klubi

Beebiga võimlemine tähendab eelkõige lapse ja vanema läheduse saavutamist puuduste ja suhtlemise teel. Varajane massaaž ja harjutused mõjuvad lapse füüsilisele arengule positiivselt. Väike beebi, kellega palju selliselt tegeletakse naudib suhtlemist, on rahulikum, rõõmsam, vaimselt arenenum, tervem ja tugevam.

Vello Vaheri Tsirkuseperekonna mitmekümne aasta pikkusest võimlemistegevusest on välja kasvanud Tallinnas tegutsev Tsirkusekool, mis muu hulgas pakub perekonna enda poolt välja töötatud eriliste harjutustega võimlemistunde ka väikestele beebidele. Täna näitab Vello Vaher koos oma tütre Lembi ja 5-kuuse lapselapse Maruga mõningaid harjutusi, mida tavapäraselt võimlemistunnis ühiselt õpitakse:„Ma olen loonud sellise treeningvõimelmise süsteemi, mida ma olen õpetanud kõigile oma viiele lapsele juba kolmkümmend aastat. Eelkõige ma treenin isasid ja lapsi, sest isad lihtsalt jaksavad veel ka 5-6 aastase lapsega trenni teha, aga treenin ka emasid. Maru rippus ise näiteks kuue-päevaselt ilma sõrmede hoidmiseta ja seisis käe peal 11-päevaselt,“ kirjeldab Vaher.

Tavaliselt alustavad beebid Vello Vaheri võimlemistundidega 2-3kuuselt, kuigi Vaheri sõnul ja tema lapselapse näitel on võimalik harjutustega alustada ka palju varem. Harjutusi sooritatakse tundides videos näidatust poole väiksema tempoga. Arigato spordiklubis Tallinnas, mis on Vaherile n-ö koduklubiks, toimuvad isa-beebi võimlemistunnid igal laupäeval. Kõik huvilised on oodatud.

Soovime teile arendavaid ühiseid hetki!