VIDEO! Beebiminutid: Beebiga basseinis

VIDEO! Beebiminutid: Beebiga basseinis

27. Jul 2016, 17:45 Emmede Klubi Emmede Klubi

Vesi mõjub väikesele beebile rahustavalt, pakkudes talle positiivseid emotsioone ja lõõgastust. Millal aga võib oma beebiga juba avaliku ujula basseini suplema minna ja milliseid võtteid vees kasutada, juhendab beebide ujutaja Mareta Adamson-Rüütel.

 

Millal esimest korda suurde basseini minna?

Lapsega võiks esimest korda ujulasse suurde basseini minna, kui ta on kuskil kuue- kuni seitsmekuune, sest siis ei ole basseinivesi tema jaoks enam liiga külm.

Beebit basseinis ujutades on hea teada erinevaid võtteid, kuidas oma beebit vees hoida nii, et nii tema kui sina ennast hästi ja mugavalt tunneks. Beebit ujutades hoia teda rahulikult õlgade juurest nii, et beebi lõug oleks veest väljas. Kuue- kuni seitsmekuune beebi reeglina väga enam selili olla ei taha, aga nii palju, kui ta laseb, võiks vees ka selili ujutamist proovida.

Selili ujutamine

Selili ujutades on tähtis hoida kõrvad vees nii et lapse keha oleks ühel tasapinnal nii, et tal oleks mugav olla.

Sukeldumine

Väikeste beebidega saab ka juba sukeldumist harjutada. Selle võtte puhul on oluline, et vesi langeks beebi peale ühtse kardinana ülevalt alla.

Abivahendite kasutamine

Beebit ujutades on võimalik kasutada erinevaid abivahendeid. Vahel võib aga abivahendite kasutamine beebi jaoks ebamugav olla ja ei pruugi talle meeldida. Sellisel juhul saab abivahendeid kasutada beebi arengu ergutamiseks ka muul moel.

Ujuma õppides hakkavad esimese asjana beebid oma jalgu kasutama. Käte kasutamine ujumisel on nende jaoks keerulisem ja selle ära õppimisel tulebki neid abistada.

Alates kuuendast kuni seitsmendast elukuust soovitab beebide ujutaja oma beebiga kindlasti kaks korda nädalas regulaarselt ujumas käia. Vees saab beebi tunda enda vabalt viisil, mida ta maapinnal ei saa. Suures basseinis suplemine karastab last ja annab lihastele head toonust. Regulaarselt ujutamist saavad beebid on tugevamad ja tervemad. Ujuma võib minna alati, kui beebi ja ema tunnevad ennast hästi, on puhanud ja kõhud on täis.

Toredat suplemist sulle, beebi!